Yaralı caretta caretta tedavi altında

0
474
Yaralı caretta caretta tedavi altında

Yaralı caretta caretta tedavi altında

Bodrum’un Gümüşlük mevkisinde vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan caretta caretta AKUT ekipleri tarafından Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma Rehabilitasyon ve Bilgilendirme Merkezi görevlilerine teslim edilerek tedavi altına alındı.

Ortaca, Dalyan’daki DEKAMER’e getirilen caretta caretta’ya ilk müdahale, DEKAMER’de görevli tekniker Meliha Cedetaş Çoban tarafından yapıldı. DEKAMER Genel Koordinatörü Ahmet Yavuz Candan, yaptığı açıklamada, caretta carettanın çenesinin sağ alt kısmını tekne pervanesine çarpma yoluyla kaybetmiş olduğunu düşündüklerini söyledi.Merkeze daha önce çenesinden darbe alan kaplumbağa gelmediğini belirten Candan, “Önceleri kafasından yaralı caretta gelmişti ama böylesi hiç olmadı. Şu anda tedavisi devam ediyor. Umarım iyileşir ve onu doğal yaşamına tekrar bırakabiliriz” dedi.

– Ölü caretta caretta bulundu

İztuzu kumsalında yaklaşık 40 yaşında ölü bir caretta caretta’nın da DEKAMER’e getirildiğini bildirdiren Candan şunları kaydetti:”Vatandaşlar tarafından kıyıya vurmuş halde bulunan kaplumbağanın görünür herhangi bir yarası yok, caratta careta’nın kesin ölüm nedeni yapılacak otopsiden belirlenecek.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.