Tarım sigortası yarasını sardı

0
182
Tarım sigortası yarasını sardı

Tarım sigortası yarasını sardı

Ortaca’nın Dalyan beldesinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen dolu yağışı ve fırtınadan serası hasar gören üretici zararının bir kısmını sigortadan karşıladı.

Ortaca Tarım Kredi Kooperatifi Müdür yardımcısı Serdar Sertkaya yaptığı açıklamada kooperatiflerin ortaklara sadece ayni ve nakdi krediler değil sigorta hizmetlerinin de verildiğini ifade etti.

Sertkaya “1382 sayılı Ortaca Tarım Kredi Kooperatifi ortağı Sami Gümüş 31 Ekim 2012 tarihinde Tarim Kredi Kooperatifimizde 90 lira karşılığında yaptırmış olduğu TARSİM Sera Sigortası sayesinde 19 Aralık 2012 tarihinde ilçemizde gerçekleşen fırtına ve dolu hasarından dolayı serası zarar görmüştür. Kooperatife yaptığı müracaatla hasar tespit çalışmaları başladı ve kooperatif ortağı Sami Gümüş’e hasar ödemesi yapılacağı tespit edildi. Vatandaşlarımızı tarım sigortası konusunda daha duyarlı olmaya çağırıyoruz. Ayrıca TARSİM devlet destekli sigorta ve yöremiz çiftçilerinin bu imkandan faydalanması gerekiyor” dedi.

Tarım Kredi Kooperatifinin her alanda kendilerine hizmet ettiğini ve bundan dolayı çalışnlara teşekkür eden Sami Gümüş “seramın bir bloğu fırtınadan zarar gördü, bu zararı tarım sigortası sayesinde giderdim. Üreticilerimizin kısa sürede sigorta yaptırmasını öneririm” diye konuştu.

ÖMER KUNDAKÇI

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.