Ressamlardan Başkan’a ziyaret

0
479
Ressamlardan Başkan’a ziyaret

Ressamlardan Başkan’a ziyaret

 

Uluslararası Fethiye Resim/Tatil Çalıştayı için Fethiye’ye gelen farklı ülkelerden 18 ressam Dalaman’a gelerek Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz’ı makamında ziyaret ettiler.

 

Uluslararası Fethiye Resim/Tatil Çalıştayı düzenlendi. Geçen sene Dalaman Belediyesi tarafından 1.düzenlenen Uluslararası Resim/Tatil Çalıştayı için çeşitli ülkelerden gelen 18 ressam Dalaman’da Dalaman Belediye Başkanı Muahmmet Şaşmaz’ı makamında ziyaret ettiler. İlk olarak Başkan Şaşmaz ressamlar için Dalaman Sığla Restaurant’ta yemek verdi. Şehit Mehmetçik Parkı’nda çay içen ressamlar geçen sene tadilat ve bakımı tamamlanan Şehit Mehmetçik Parkı’na hayran kaldılar. Daha sonra geçen sene yapılan Uluslararası Resim Çalıştayı’nda yapılan resimleri incelediler. Başkan Şaşmaz makamında ressamlara Dalaman ile ilgili tanıtım kitapçığı, tanıtım CD’si ve Mehmetçik Parkı’nın önceki hali ile sonraki halini gösteren fotoğraflardan oluşan hediyeleri verdi.

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz “Geçen sene Dalaman Belediyesi olarak 1.ni yaptığımız resim çalıştayı bu sene Fethiye’de düzenlendi. Buraya katılan ressamlar bizleri ziyaret ettiler. Geçen seneki çalıştayda yapılan resimleri biz belediyemizin duvarlarına astırmıştık. Bu retesimleri duvarlarda görünce çok haşlarına gitti. Kendilerine tekrar hoşgeldiniz diyorum. Sanatçıları ağırlamaktan her zaman onur duyarız” dedi.

Bu yıl ki çalıştay programımıza geçen yıl bize kapılarını ve gönlünü açan Sayın Muhammet Şaşmaz başkanlığındaki Dalaman belediyesini ziyareti de aldık ve dün gerçekleştirdik..
Her zamanki dinamik/devrimci yapısı ile sayın Başkan Şaşmaz bizi karşıladı, ağırladı ve geçen yıl kendilerinin himayesinde gerçekleştirdiğimiz çalıştayda ortaya çıkan biribirinden değerli eserlerin sergilendiği belediye yönetim binasını gezdirdi…
Tüm sanatçılarımıza sembolik hediyeler takdim eden Başkan Muhammet Şaşmaz’a şükranlarımızı arz ederiz..

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.