Ortaca Survivor’a talip

0
654

Ortaca Survivor’a talip

 

Dominik’te uğradığı saldırı sonrası Survivor kameramanı Alper Baycın’ın ölümünün ardından Acun Ilıcalı’nın Survivor çekimleri için Dominik’e alternatif bir yer araştırması Ortaca ve Dalyanlı turizmcileri harekete geçirdi.

Ortaca Belediye başkanı Hasan Karaçelik ve bir grup turizmci, Acun Ilıcalı ve ekibine başsağlığı dileklerinde bulundu. Çekimler için alternatif yer arayan Ilıcalı’ya her türlü desteği sağlayacaklarını açıkladılar.

-Bölgemiz Dominik’i aratmayacak özellikte

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, “Öncelikle Acun Medya ailesine hem Ortaca halkı hem de Dalyan’daki turizmciler adına baş sağlığı diliyorum” diyerek üzüntülerini dile getirdi.

Bu acı olaydan sonra Acun Ilıcalı’nın Dominik’ten çekileceği haberleri geldiğini ifade eden Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Ortaca ve Dalyan olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Karaçelik, “Biz Ortaca ve Dalyan’ın mekan olarak ve doğal güzellikleriyle Dominik’i aratmayacak derecede bir yapıya sahip olduğunu bildiğimizden bundan sonra yapılacak Survivor çekimlerinin yapılmasını bir yerel yönetici olarak ve turizmcilerimiz adına Acun bey’den talep ediyoruz. Dalyan’daki ve bölgemizdeki bütün mekanların buna uygun olduğunu düşünüyorum. Geçen yıl Rus bir prodüksiyon şirketi Survivor tarzı bir çekim yapmıştı.  Rusların böyle bir çekim yapmış olması zaten mekan olarak buranın daha uygun olduğunu gösteren bir delildir diye düşünüyorum” dedi.

-Bir bölümün çekilmesi dahi yeter

Acun Ilıcalı’ya başsağlığı dileklerini ileten Dalyan’da turizm işletmeciliği yapan Ali Mürşit Yağmur ise, “Dalyan’ın tanıtımına çok büyük etkisi olur. Dominik’i dünyada Türkiye’de herkes biliyor ama Dalyan’ı kimse bilmiyor. Avrupa Dalyan’ı biliyor. Bizim tek amacımız bu bölgede ve Türkiye’de Dalyan’ın fark edilmesi butik yerlerin tanıtımı. Biz şöyle bir şey istiyoruz; hiç olmazsa bir bölümünün Dalyan’da çekilmesi. Kıbrıs’ta yapılıyor da Dalyan’da neden yapılmasın. Doğaya zararı olmayan bölgede yer verilip buraların tanıtımının yapılması çok önemli. İç pazarda ve dış pazarda bölgemizin ilçemizin tanıtılmasını sağlar” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.