Öğrencilerin eğitimine destek

0
440
Öğrencilerin eğitimine destek

Öğrencilerin eğitimine destek 

Ortaca Kent Konseyi Eğitim Kültür ve Sanat Grubu ve OFAD birlikteliğinde ihtiyaç sahibi üniversitede okuyanlara için gece tertip edildi. Gece 17 Ocak 2014 Cuma günü saat:19.00’da Acarlar düğün salonunda gerçekleşti. Geceye; Belediye Başkan vekili Cemil Durak, Garnizon Komutanı, Ortaca Emniyet Müdürü, Esnaf Sanatkarlar ve Şoförler Odası Başkanları, CHP Eski Milletvekili Ali Arslan, İl genel meclis Üyesi Murat Yarar, CHP İlçe Teşkilatı üyeleri, iş adamları, sivil kitle örgütleri ve bir çok davetli katıldı.

 -20 kişiye eğitime hizmet ödülü

Gece OFAD’ın halk oyunları gösterisiyle başladı. Ortaca Kent Konseyi Eğitim Kültür ve Sanat Grubu olarak 20 kişiye Eğitime hizmet ödülü verildi. Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik Ankara’daki işlerinden dolayı yetişemediğini mesajla iletti. Ayrıca Yadigar Sarı o gece kitaplarının tüm gelirini bağışladı. Geceye katılanlar müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler. Gece’de elde edilen bütün gelirler ihtiyaç sahibi öğrencilere burs için bağışlandı.

Yapılan açık arttırmada Arıkbaşı Muhtarı Güzel Ceylana çıkan folklorik kıyafetleri tekrar OFAD’da hediye etti. 

-50 öğrenciye burs

Günür Karaağaç; “Elli öğrenciye burs veriliyor. Bu öğrencilerden 7 tanesi yardım sever aileler tarafından karşılanıyor. Bu öğrencilerimizden umutluyuz. Öğrencilerimizden 3 tıp, 1 hukuk, çeşitli branşlarda 6 mühendislik, 1 gen mühendisliği, 2 fizik tedavi ve diğerleri ise birçok üniversite eğitim alan öğrencilerden oluşmaktadır. Ortaca Kent Konseyi olarak bu öğrencilerimize her ay eğitim yardımı sağlanmaktadır” dedi.

Sitemizdeki haberlerin telif hakkı muhabirlerimize ve bize aittir. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.