MUĞLA’YA 28 TESİS KAZANDIRILIYOR…

0
517
MUĞLA’YA 28 TESİS KAZANDIRILIYOR…

MUĞLA’YA 28 TESİS KAZANDIRILIYOR…

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Edirne’de inşa edilecek olan toplam 28 adet tesisten 20 adet tesisin açılışını gerçekleştirecek, 8 adet tesisin ise temelini atacak. Açılışı gerçekleştirilecek tesislerin 11 adedi Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, 2 adedi Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve 7 adedi de Orman Genel Müdürlüğü tarafından Muğla’ya kazandırılacak.

 

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 2 Mayıs Cumartesi günü saat 16.30’da Muğla Atapark Milas’ta düzenlenecek olan toplu temel atma ve açılış merasimi ile 78 milyon 910 bin TL yatırım bedelli 28 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.

Muğla’ ya 78 Milyon 910 Bin TL’lik 28 Tesis

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, düzenlenecek toplu açılış ve temel atma merasiminde DSİ’ye ait Girme Sulaması, Yatağan Şerefköy Göleti ve Sulaması ile 6 adet taşkın koruma tesisinin temellerini atacak.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde Merkez Yemişendere Köyü Sulaması, Yatağan Nebiköy Sulaması, Yatağan Alaşar Köyü Sulaması ile beraber 3 adet tesis ve 5 adet taşkın koruma tesisinin de açılışını yapacak. Ayrıca Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Orman Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan 7 adet tesis ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan Yıldırım Tespit ve Takip Sistemi ve 6 adet Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonunun da açılışını gerçekleştirecek.

Temeli atılacak ve açılışı yapılacak 28 tesisin maliyeti ise 78 milyon 910 bin TL.

            25 Bin 152 Dekar Zirai Arazi Sulamaya Açılacak

Temeli atılacak ve açılışı yapılacak tesisler ile toplam 25 bin 152 dekar zirai arazi sulamaya açılacak.  13.846 metre irtibat yolu yapımı ve asfaltlanması gerçekleştirilecek.

Ayrıca, 1.310 dekar zirai arazi, 6 ilçe ve 10 mahalle de taşkın zararlarından korunacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.