MSKÜ-DOKTOB işbirliği

0
501
MSKÜ-DOKTOB işbirliği

MSKÜ-DOKTOB işbirliği

 

Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmeleri Birliği (DOKTOB) ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) arasında Muğla Valisi Amir Çiçek himayesinde protokol imzalandı.            Protokolün; Dalaman-Ortaca-Köyceğiz bölgesi turizminin geliştirilmesi ve stratejisi alanı hazırlanması amacıyla imzalandığı bildirildi.

 

Protokol töreninde Vali Çiçek’in yanı sıra MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, DOKTOB Başkanı Yücel Okutur, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ozan Bahar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Şeren, İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik yer aldı.

Muğla dendiğinde akla ilk turizmin geldiğini dile getiren Vali Amir Çiçek: “Turizmin en kaliteli biçimde geliştirilmesi için DOKTOB gibi birliklere ihtiyacımız vardır. Bir ilin kalkınmasında ve gelişmesinde birlikler önemli bir dinamiktir. Bölgenin ekonomik olarak büyümesi ve kalkınması amacıyla Valilik himayesinde imzalanan bu protokolden dolayı hem DOKTOB’a hem MSKÜ’ye teşekkür ediyorum. Yaptıkları çalışmalar ve hazırladıkları projeler ile turizmi 12 aya yayacaklarına ve alternatif turizmi geliştireceklerine inanıyorum.” dedi.

Muğla’nın gelişmesi için üniversite olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini belirten MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Harmandar: “Biz üniversite olarak gerekli işbirliklerini yapmaya hazırız. Bu projeden dolayı DOKTOB’a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

DOKTOB Başkanı Yücel Okutur ise, Muğla’da 3T denilen tarım, tarih ve turizmin halkın hizmetine sunulması gerektiğini vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.