Ana Sayfa Gündem Mahkumların bulduğu yaralı Şahin tedavi altında

Mahkumların bulduğu yaralı Şahin tedavi altında

0
466
Mahkumların bulduğu yaralı Şahin tedavi altında

Mahkumların bulduğu yaralı Şahin tedavi altında

ÖMER KUNDAKÇI

Dalaman Tarım Açık Cezaevinde mahkumlar tarafından arazide bulunan yaralı Şahin, sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi sorumlularına teslim edildi.

İlk tedavisi yapılan Şahin’in tedavisinin ardından doğaya salınacağı öğrenildi. Yaban hayatının bilinçsiz bir şekilde tahrip edildiğini vurgulayan HAYDOS başkanı Dağdelen bölgede küçük de olsa rehabilite merkezi kurulmasını istedi.

Bölgede sık sık bu tür olaylarla karşı karşıya geldiklerini söyleyen Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) başkanı Türkan Dağdelen “Bu yaralı Şahin bize Dalaman Cezaevi’nden görevliler tarafından getirildi. Muhtemelen başka bir yerde yaralandı ve oraya düştü. Ne yazık ki bu ne ilk ne de son. Tavuk yedi diye vatandaşlar bunu bilinçsizce avlıyor. Ama bunları öldürmek çare değil. Vatandaşımız çok bilinçsiz. Çünkü vurduğumuz her yaban hayvanıyla birlikte doğadan ve insanlığımızdan birşeyler kaybediyoruz” dedi.

“Biz kedi köpek barınağıyız ama bize şahin, doğan, tilki geliyor” diyen Dağdelen “Bu hayvancıkları ne yazık ki biz kendi imkanlarımızla iyileştirip doğaya salıyoruz. Ben sayın Muğla valimizden, Orman ve su işleri müdürlüğünden artık bu yaban hayvanları için bir adım atılmasını istiyorum. Sayın valimiz ne olur siz ön ayak olun. STK olarak biz de destek verelim. Küçük de olsa bir rehabilite merkezi kurulsun” diye çağrıda bulundu.

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.