Kızılaydan mültecilere yardım

0
610
Kızılaydan mültecilere yardım

Kızılaydan mültecilere yardım

 

Dalaman’da  bulanan 120 mülteci aileye Ulusarası Kızıl Haç –Kızılay yardım kampanya proje kapsamında gönderilen Gıda, hijyen setleri ve battaniye dağıtıldı.

16586895_1922501094649926_146275996351020049_o

Türkiye Kızılayı Göçmen Hizmetleri Müdürlüğü görevlisi Semih Paslı;  “Türkiye Kızılayı Göçmen Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde yürütülen çalışmalara Kızılay Şubelerinin de destek verdiğini söyledi. Geçici sığınma altında yaşayan Suriyeli ailelere desteklenmesi projesi kapsamında Türkiye’de yaşayan 25 bin Suriyeli aileye ulaşılması hedeflendiğini,  Projenin (IFRC), Kızılay-Kızılhaç Federasyonu tarafından fonlandırıldığını ifade eden Semih Paslı, “şu anda dağıttığımız insani yardım malzemesi olarak gıda, hijyen, bebek hijyen, mutfak, battaniye gibi malzemeler var.  İhtiyaç tespit çalışması tamamlandıktan sonra imza karşılığında ailelere teslim ediyoruz” dedi.

Dalaman Kızılay Şube Başkanı Fatma Çalkın; “Dalaman’da 120 Suriyeli ailemize hijyen, gıda, çocuk hijyen seti ve battaniye verdik.  Bu yardımların Suriyeli ailelere ulaşmasında emeği geçen Dalaman Belediye Başkanı  Muhammet Şaşmaz  ve ekibine, İnan Kömürcülük Arif İnan’a yönetim Kurulumuz adına teşekkür ederim” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.