KADIN AKADEMİSİ KADINLAR İÇİN RADYO PROGRAMI YAPIYOR.

0
361
KADIN AKADEMİSİ KADINLAR İÇİN RADYO PROGRAMI YAPIYOR.

 KADIN AKADEMİSİ KADINLAR İÇİN RADYO PROGRAMI YAPIYOR.

 

15 Dalda Farklı  Kurslar açarak gönüllü kadınları kültür ve sanat  evine topluyor.

 

Köyceğiz Belediyesi Kültür ve Sosyal işler müdürlüğü bağlı çalışan  Kadın akademisi, Kadınlar için radyo programına başladı.Ortaca Fm radyoda her çarşamba ”Esince bakış ”adında kadınların sorunlarını , dayanışma örneklerini,başarı hikayelerini  ve kadın akademi çalışmalarını anlatmak üzere program yapıyor.

Her hafta değişik bir konu ve konuk ile kadınların  yaşadığı veya ihtiyaç duyulan  sorunları dile getirerek çözümler üretmek için yapılıyor.Kadın akademisi Köyceğiz Kültür ve Sanat merkezinde yapılan  her hafta değişik kurslar ve üretim pazarlar açarak yaptığı çalışmalar ile gönüllü kadınlar tarafından destek veriliyor .

Kadın Akademisi Bu çalışmalarına 15 dalda öğretici ve üretime dönük kurslar açarak devam ediyor.15 inci  atölye geri dönüşüm ve kağıt kıvırma sanatı üzerine   bu hafta içinde  açtı .

Ev hanımlarının  üretime ve ekonomisine katkı sağlayacak bu çalışmalarıyla gönüllü  kadınların  ilgi odağı haline gelen kültür ve sanat evinde üreten kadınlar grubu kuruldu.

Kültür ve sosyal işler müdürü  Halil Karanfiloğlu’ndan alınan bilgilere göre 8 şubat pazar günü Köyceğizde ikinci il pazarı açarak sevgiler  günü etkinlerine hazırlık yaptıklarını bildirdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.