Hayvanları kurtarmak için kendi canından oluyordu

0
364
Hayvanları kurtarmak için kendi canından oluyordu

Hayvanları kurtarmak için kendi canından oluyordu

 

Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen, önüne çıkan domuz sürüsünü ezmemek için direksiyonu kırdı, 40 metre aşağıdaki Dalaman çayına uçtu.

OMR_0072

Edinilen bilgiye göre; Kaza, Yerbelen mahallesi Atatürk köprüsü mevkisinde meydana geldi. Ortaca-Dalaman arasındaki ormanlık alanda sahipsiz sokak hayvanlarına yiyecek dağıtmak üzere yola çıkan Dağdelen’in önüne domuz sürüsü çıktı. Çarpmamak için direksiyonu kıran Dağdelen, direksiyon hakimiyetini kaybederek takla atan araçla yaklaşık 40 metreden Dalaman çayına uçtu.

Araçtan yanındaki köpeği ile birlikte şans eseri yara almadan kurtulan Türkan Dağdelen, 155 ihbar hattını arayarak çaya uçtuğunu söyledi.

Dağdelen, olay yerine gelen Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Ortaca Devlet Hastanesine götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi.

Aracın içinde attığı taklaları saydığını ve 5 takla attığını belirten Dağdelen; “Bu yörede yaşan sahipsiz sokak hayvanlarını her iki günde bir besliyoruz. Çünkü gündüzleri kimsenin karşına çıkmazlar, geceleri bizi bekliyorlar. Onları her zamanki gibi beslemeye geldiğimde karşıma çıkan domuz sürüsünü kurtarmak için direksiyonu hafif kırdığımda Dalaman çayına uçtum. Aracım pert oldu ama sağlığım yerinde” diye konuştu.

Hurda haline gelen araç vinç yardımı ile çaydan çıkarıldı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.