0
991

Hastane önüne sinyalizasyon

Sık sık ölümlü ve yaralamalı kazaların meydana geldiği Muğla-Fethiye karayolu üzerindeki Köyceğiz Devlet Hastanesi’nin önüne sinyalizasyon sistemi yapılacak.

Köyceğiz Turizm ve Doğa Koruma Derneği Başkanı Recep Nevzat Özata’nın bir süre önce söz konusu yol üzerine dönel kavşak ya da sinyalizasyon sistemi yapılması yönündeki çalışmaları sonuç verdi.

Karayolları Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü, Recep Nevzat Özata’nın bölge için önemli olduğunu vurguladığı taleplerini değerlendirdi.

Karayolları Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü tarafından Özata’ya verilen bilgide, “Köyceğiz Devlet Hastanesi kavşağında teknik ekiplerimiz tarafından gerekli incelemeler yapılmış, sinyalizasyon sistemi yapılması uygun görülmüştür. Sinyalizasyon sistemi programa alınmış ve ödenekler çerçevesinde yapılacaktır” denildi.

Köyceğiz Turizm ve Doğa Koruma Derneği Başkanı Recep Nevzat Özata, projenin hayata geçirilmesiyle karayolunun daha güvenli hale geleceğini söyledi.

Köyceğiz Devlet Hastanesi’nin de bulunduğu yere uygun bir mevkiye kavşak ve sinyalizasyon için girişimlerde bulunduklarını ve bin 310 imza toplayarak ilgili yerlere müracaat ettiklerini dile getiren Özata, “yapılan istatistiklere göre Muğla-Fethiye karayolu Köyceğiz Toparlar mevkiinden günde ortalama 10 bin’in üzerinde araç seyir halinde. Bunun yanı sıra, 4 okul, 1 hastane, Toparlar mahallesinde yaşayan vatandaşlarımız ve Sanayi sitesini kullanan esnaf ve vatandaşlar da bu karayolunu kullanmaktalar. Ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı kazalar yaşanan bu yere acil olarak önlem alınması gerekiyordu. Yetkililerin de duyarlılığı sayesinde cepli kavşak ve sinyalizasyon sistemi yapılması kararlaştırıldı. Kısa sürede yapılarak hizmete girmesini bekliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.