GÜRÜN ORTACA ZİYARETLERİNDE

0
442
GÜRÜN ORTACA ZİYARETLERİNDE

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. OSMAN GÜRÜN ORTACADA. 

Seçim kampanyasında Muğlayı ilçe ilçe gezen Dr. Osman Gürün Ortaca’da büyük bir ilgi ile karşılandı.

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’in davetlisi olarak Ortaca ziyaretlerinde bulunan Dr. Osman Gürün günün ilk saatlerinde CHP ilçe Başkanı Mehmet Sertkaya’yı ziyaret etti.

Birçok partili ve vatandaşla beraber önce Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifini ziyaret eden Gürün bölge esnafının sorunları ile çok yakından ilgilendi. Esnafın sorunlarının birçoğunun yanlış ekonomik kararlardan olduğunu belirten Gürün, sorunun giderilmesinin tek çaresinin CHP iktidarının olacağını söyledi.

Ortaca otogarında işletme sahipleri ve Şoförler Odasında vatandaşlarla sohbet eden Gürün, şoför esnafının dertlerinin paylaşmasının ardından Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ortaca Şubesinin ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Dr. Gürün’ün Orataca ziyaretlerinden en anlamlısı HAYDOST Hayvan Barınağı ziyaretiydi. Ortaca Belediyesi tarafından yapılan Dünya da bir ilk olan hayvan barınağı yetkilisi Türkan Dağdelen Dr. Gürün’e bilgiler verdi. İçersinde yüzlerce kedi olan kafese giren Dr. Gürün “ sadece birkaç günlük zevk için alınan ve daha sonra sokağa bırakılan bu hayvanların ülkemizin temel sorunlarından olduğunu Büyükşehir olmamız ile  maddi imkânlarımızın çoğalacağını sahipsiz hayvanlar için  yeni bakım yerleri açılacağını, onlara veterinerlik hizmetlerinin mutlaka götürüleceğini bildirdi.

Daha sonra Dalyan Belediye Başkanı Arif Sarı’yı ziyaret eden Dr. Gürün ve ekibi Dalyan Su ürünleri Kooperatifine geldi. Tekne ile Dalyan kanalını geçen Dr. Gürün Kooperatifi ve bu yeri çok iyi tanıdığını “ daha önceleri bu bölgede balığa çıktığında balık tutmadığı durumlarda eve boş gitmemek için Kooperatiften balık satın  aldığını söyledi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.