0
1815

Gecesi Gündüzü aynı… 

Bu yola acil tedbir gerekli

Dalaman Havalimaı yolunda 2 gün arayla meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti. Kazalar birbirine 300 metre mesafedeki yaya geçidinde yaşandı.

Vatandaşlar havalimanı protokol yolu olduğu için araçların otoyoldaki hız sınırında gittiğini söylediler.

-Dalaman havalimanı yolunda meydana gelen ilk kazada Cami çıkışında yaya geçidinden geçmek isteyen 67 yaşındaki Ömer Çalış’a otomobil çarptı. Kazada Çalış olay yerinde hayatını kaybetti.

-Diğer kaza ise aynı yere 300 metre mesafede meydana geldi.

Yolun karşısında bekleyen babası ve abisine gitmek isteyen Suriyeli 4 yaşındaki Ruba Halil yaya geçidinde arka arkaya 2 otomobil çarptı. Ağır yaralı olarak Dalaman Devlet Hastanesine kaldırılan Ruba Halil burada hayatını kaybetti.

Güvenlik kameraları, annesinin yanında olan Ruba Halil’in yolun karşısında bekleyen babası ve abisinin yanına gitmek için yaya geçidinden geçmeye çalıştığı, aniden yola çıkması ve iki otomobilin arka arkaya çarptığını kaydetti.

Esnaf Metin Çetin “Burası Dalaman havalimanı yolu protokol yolu olarak geçiyor. Yaya geçitlerinde çok büyük kazalar oluyor. Ondan dolayı tedbirler alınması, Mobese kameralarının konulması gerekmektedir. Maddi hasarlı kazaların yanı sıra ölümlü kazalarla sonuçlanıyor. Araçlar aşırı hızlı gidiyor, tedbirlerin alınması gerekmektedir” dedi.

Mahalle sakini Osman Akboyun ise, “Ben 86 yaşındayım yola çıkmaya korkuyorum. Burada bir hız sınırı yok mu. Uyarıcı işaretler konulması gerekiyor. Yaya geçidi var araçların bu yolda durması mümkün değil. Tedbir alınmasını istiyoruz” diye konuştu.

Haber : Güngör ÇOBAN & Ömer KUNDAKÇI

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.