Doğa tutkunları yollarda

1
560
Doğa tutkunları yollarda

Doğa tutkunları yollarda

 

Muğla’nın, 2 bin 294 rakımlı en yüksek dağı olan Köyceğiz Sandras dağının eteklerindeki 2 bin rakımlı Gökçeova gölü eşsiz manzarasıyla bisiklet tutkunlarına ev sahipliği yaptı.

2

 

Muğla, Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz ilçelerinden gelen bir grup bisikletçi, Köyceğiz Sandras Dağı Gökçeova Gölü çevresinde kamp yaptı.

Köyceğiz’den yola çıkan bisikletçiler yaklaşık 30 kilometrelik yolda pedal basarak Ağla yaylası, Beşparmak tepesi, Ali Baba çeşmesi, Boyalı dere ve 6Çövenli yaylası ve Beyobası’ndan geçtiler.

Kampa katılan Turan Bulut, “Çok güzel kamp süreci geçirdik, yaz-kış muhteşem doğası ve mükemmel bir panoramasıyla Köyceğiz ayaklarınızın altında. Tüm doğa tutkunlarını ve bisiklet sporunu sevenleri bu güzellikleri görmesini tavsiye ederiz” dedi.

Hürpedal Bisiklet Topluluğu başkanı Zerrin Tunalı, “her hafta sonunda fırsat buldukça Muğla’nın ilçelerinde bisiklet turları düzenliyoruz. Günübirlik turların yanında çadır kurularak yapılacak kamp alanları da mevcut. Bisiklet tutkunlarını her mevsim ayrı güzelliği olan bölgemizi görmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

1 Yorum

  1. İnsanımızın yaşam kalitesini arttırmak için kendilerini hareket etmeye teşvik etmeliyiz. Bisiklette bunlardan bir tanesi ve her yaşta herkesin yapabileceği bir spor.
    Örnek olması açısından bu aktifitemizi haber yaptığınız için dalaman gazetesine ve çalışanlarına teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.