0
466

Değişim işbirliği toplantısı Polonya’da yapıldı

Erasmus+ Ana Eylem 2 – Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği (KA2) altında yer alan Stratejik Ortaklıklar adı altında Türkiye Ulusal Ajans’ı tarafından desteklenen  Türkiye, Polonya, İtalya, Portekiz ve İspanya’nın katılımı ile ”Young Enterprising Students“ (Genc Girişimci Öğrenciler) adlı Erasmus + projesinin ilk toplantısı 11 -15 Aralık 2017 tarihleri arasında Polonya Czestochowa şehrinde Szkola Podstawowa Marii Kownackiej okulunda yapıldı.

Proje planlama toplantısına Hürriyet İlkokulu müdürü Nurettin Akça ve İngilizce öğretmeni Necla Avcı Sezen katıldı.

 

Proje çalışmaları sırasında öğretmenler yetkililer ile görüşerek, şehrin tarihi, coğrafi ve kültürel yerlerini görebilmenin yanında  ülkenin  eğitim-öğretim sistemleri hakkında bilgi  edindiler.

Proje hakkında bilgi veren Nurettin Akça, “Young Enterprising Students’ adlı projemiz  Erasmus Ana Eylem 2 – Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği (KA2) altında yer alan Stratejik Ortaklıklar kapsamında hibe almış bir projedir. Projemiz 2017-2020 yılları arasında devam edecek üç yıllık bir projedir. Projemizin amacı işsizliğin her gecen gün arttığı günümüzde öğrencilerimizin girişimcilik ruhunu ortaya çıkarmak , genç yaştan itibaren girişimciliği benimsemelerini ve yapabileceklerinin farkına varmalarını sağlamaktır. Proje kapsamında yürütülecek olan tüm faaliyetler öğrencilerimizin girişimcilik potansiyellerinin artmasına yönelik ve üretmenin önemini anlamaya yönelik faaliyetlerdir. Proje süresince  öğrenci ve öğretmenlerimiz proje kapsamında okulumuzda  ve ayrıca ortak ülkelerdeki okullardaki proje çalışmalarına katılacaklardır. Projemizin okulumuz için büyük önem taşıdığını düşünüyoruz. Bunun yanı sıra öğrenci ve öğretmenlerimiz farklı ülkelerin kültürlerini tanıyarak kültürler arası benzerlik ve farklılıkları  gözlemleme imkanına sahip olacak ve ülkemizi ve ilçemizi proje ortaklarımıza tanıtma fırsatı bulacaklardır” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.