Dalaman Belediye başkanı Muhammet Şaşmaz; “Eğitim için evimi veririm”

1
697
Dalaman Belediye başkanı Muhammet Şaşmaz;

Dalaman Belediye başkanı Muhammet Şaşmaz;

“Eğitim için evimi veririm” 

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Dalaman İş Adamları Derneği’nin (DİAD) düzenlemiş olduğu yemeğe katıldı.Açılış konuşmasını yapan Şaşmaz, 30 Mart’ta yapılan seçimlerin ardından Dalaman’da sanayi esnafının siyasetle, yerel yönetim ve belediyecilikle nasıl birleştiğini 5 yıl içerisinde herkesin göreceğini söyledi.

Sanayicinin ekonomisini yükseltmeden bir ilçenin büyümesi mümkün olmayacağını vurgulayan Şaşmaz şunları kaydetti:

“Dalaman’ı gelişmiş bir belediye yapmak için el ele olalım. Dalaman için her konuda yapılması gereken ne varsa yapmaya hazırız. Akıl almaz derecede kaynaklarımız var. Dalaman’ı layık olduğu yere hep birlikte çıkaralım.”

 “Eğitim için evimi veririm”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahsur Harmandar ile Ziraat fakültesinin Dalaman’a gelmesi konusunda görüştüğünü belirten Şaşmaz, “Bize ‘yeriniz var mı, bina temin edebilir misiniz?’ diye soruldu. Bende TİGEM, Ceza evi, Mopak ve Ovalarımız var. Bizde yer çok, bina için ise Anadolu lisesi, Park oteli ve kendi oturduğum binayı bile veririm dedim. İnşallah güzel gelişmeler olacak ve Dalaman daha gelişmiş modern bir kent olacak” diye konuştu.

 

DİAD 2. YILINDA YEMEKTE BULUŞTU

DİAD’ın düzenlemiş olduğu birlik ve beraberlik yemeğinde, Dalaman menfaatlei için kurulduğu günden bu güne kadar yapılan faliyetler ele alınıp slayt gösterisiyle katılımcılara sunuldu.

DİAD Başkanı Ercan Kaylı yaptığı konuşmasında ; “Rahatsızlığından dolayı tedavi görmekte olan yönetim kurulu üyemiz Çetin Özkan’a şahsım ve sizler adına geçmiş olsun der. Acil şifalar dilerim. Ayrıca Kısa zaman önce kaybettiğimiz değerli üyelerimiz Osman Yılmaz ve İlhan Turgut’a cenabı Allahtan rahmet diliyorum nur içinde yatsınlar, Mekânları cennet olsun”

Dalaman’ı en iyi şekilde tanıtmak istedik

Kaylı, konuşmasında şunlarıda söyledi ; “Dalaman İş Adamlarını Derneğini 2 yıl önce kurduk, hedefimiz ilçemizde sosyal ekonomik kültürel yönden birlik beraberliği sağlamak her kulvarda kazanan Dalaman yaratmaktı. Hiç bir siyasi ve maddi amaç gütmeden tamamen Dalaman çıkarları için ilçemizdeki tüm zenginlikleri harekete geçirerek dünyaca bilinen Dalaman’ı en iyi şekilde tanıtmak istedik. 2 yıllık süre içerisinde de elimizden geldiğince ilçemiz çıkarları adına bir şeyler yapmaya çalıştık”dedi.

Yemeğe, Garnizon Komutanı Hv.İst. Alb. Murat Çol, Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, dernek üyeleri ve davetliler katıldı.

Güngör ÇOBAN

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.