Çinli İş Adamları Muğla ve ilçelerinde yatırım yapacaklar

0
508
Çinli İş Adamları Muğla ve ilçelerinde yatırım yapacaklar

Çinli İş Adamları Muğla ve ilçelerinde yatırım yapacaklar

 

 Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile Türk Çin İpek Yolu Derneği işbirliğinde 13 kişilik Çinli iş adamlarımdan oluşan heyet Muğla’da incelemelerde bulundu.

 

Ortaca ilçesinin Dalyan Mahallesi’nde bir restoranda düzenlenen toplantıya, Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman Belediye başkanları ve iş adamları katıldı.

Türk Çin İpek Yolu Derneği Genel Başkanı Zeyniş İsmail, yaptığı konuşmada, Muğla’ya ilk kez geldiğini ve çok mutlu olduğunu ifade etti.

Derneğin eski dostları tekrar kavuşturmak için 4 yıl önce kurulduğunu belirten İsmail, “Amacımız Türkiye ile Çin arasındaki kopuk olan 2 bin yıllık tarihi ve yeni İpek Yolu’nu canlandırmak. Çin’den gelen heyette büyük yatırımcılar var. Umarım güzel yatırımlara vesile oluruz” dedi.

Muğla’nın çok güzel bir il olduğuna işaret eden İsmail, Çin’den gelen heyetin 14 saat yol gelmesine rağmen Muğla’yı çok beğendiklerini söyledi.

Muğla ve ilçelerinde yatırım yapabilecekleri alanlarda 5 gün inceleme yapacak olan Çinli heyetin 2015’in Ekim ayına kadar yatırım yapacağı alanı belirleyeceği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.