Çiftçi aileler bilgilerini sergiledi

0
586
Çiftçi aileler bilgilerini sergiledi

Çiftçi aileler bilgilerini sergiledi

Ortaca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Entegre Ürün Yönetiminin yaygınlaştırılması amacıyla Örtüaltı sebze yetiştiriciliğinin yapıldığı Ortaca ve köylerinde teorik ve pratik eğitimler tamamlandı. Ortaca’da kurulan Çiftçi Tarla Okulları “ÇTO” eğitim alan aileler bilgilerini düzenlenen yarışmayla sergilediler.

Ortaca’da yapılan yarışmalarda Duran-Emine Bayer ailesi birinci, Serdar-Kübra Şen ailesi ikinci, Bayram-Gülay Nergiz ailesi de üçüncü oldu. Dereceye giren ailelere çeşitli hediyeler verildi.

 

Yarışmaların önce ilçelerde düzenleneceğini kaydeden Ortaca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan Bilgiç, ilçelerde birinci olan çiftçi ailelerin il finalinde yarışma hakkı kazanacağını söyledi. Yarışma ile çiftçi tarla okullarında verilen eğitimin sonuçlarını değerlendirme fırsatı bulacaklarını kaydeden Bilgiç yarışma ile aynı zamanda diğer çiftçilerin de entegre mücadele uygulamaları konusunda özendirilmesi ve teşvik edilmesinin amaçlandığına, yarışmanın uygulamanın yaygınlaştırılmasına katkı sağlayacağına işaret etti.

Ortaca’da düzenlenen yarışmada Duran-Emine Bayer ailesi birinci oldu. Bayer ailesi 4 kasım 2013 tarihine Muğla’da yapılacak olan yarışmada birinci olursa 19-20 Kasım 2013 tarihlerinde Antalya’da yapılacak olan yarışmaya katılmaya hak kazanacaklar.

Ortaca Belediyesi Kent Konseyi toplantı salonunda yapılan yarışmaya Ortaca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan Bilgiç, Ziraat Odası başkanı Salim Çöllü, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Naim Özer,  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden görevliler ile bir grup çiftçi katıldı.

Ömer kundakçı

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.