“Çanakkale Geçilmez” Elo Satranç turnuvası

0
407
“Çanakkale Geçilmez” Elo Satranç turnuvası

“Çanakkale Geçilmez” Elo Satranç turnuvası

 

Marmaris Green Nature Diamond Otel’de Marmaris İndigo Çanakkale Geçilmez Elo Satranç turnuvası düzenlendi.

 

A, B, C, D ve E kategorilerinde 5 kategoride düzenlenen turnuvada ilk 3 sporcuya kupa, 4. ve 5. olan sporculara ise madalya verildi. E kategorisinde yarışan minik sporcuların hepsine madalya verildi.

Satranç turnuvasına, Marmaris, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Muğla merkez ve Denizli İhtisas Satranç Kulübü sporcuları katıldı. ELO puanına dahil olan A kategorisinde çekişmeli maçlara sahne oldu. 1. ve 2.nin 4.5 puanla olmasına rağmen sıralama averajla belirlendi.

A Kategorisi:

Ortaca Belediyespor Satranç sporcusu Ahmet Yamaç birinci, Marmaris GSK satranç sporcusu Kerem Aktaş ikinci, Denizli Satranç İhtisas Kulübünden Fatih Emre Boz üçüncü, Ortaca Belediyespor sporcusu Zeki Koç dördüncü, Denizli Satranç İhtisas Kulübünden Umutcan Çetinkaya beşinci.

 

B Kategorisi:

Merih Ergin birinci, Fatma Yaren İnaç ikinci, Yağmur Erdem üçüncü.

 

C Kategorisi:

Yusuf Berk Kurtuluş birinci, Fehmi Kuzey Yurdun ikinci, Ali Tütüncü üçüncü.

 

D Kategorisi:

Can Leon Işık birinci, Melih Berke Koç ikinci, Mehmet Ege Şahin üçüncü.

 

Ortaca Belediyespor Satranç Kulübü Antrenörü Hasan Güneş, kulüp oyuncularının yer aldığı A kategorisinde alınan sonuçların Ortaca Belediyespor kulübünü gururlandırdığını söyledi.

Güneş, “21-22 Mart tarihlerinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde başlayacak olan 3. lig Kulüpler Şampiyonası öncesi prova niteliği taşıyan bu turnuva gayet başarılı geçmiştir. Liglerde yarışacak olan Muğla Spor, Yeni Milas Spor, Milas Belediyespor, Muğla Gençlik ve Spor Kulübü ve Ortaca Belediyespor’a başarılar diliyoruz. Lig maçlarını izlemek isteyen spor severleri Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğrenci Sarayı’na bekliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.