Çalıştıkları beyaz eşya mağazasını soydular

0
413
Çalıştıkları beyaz  eşya mağazasını soydular

Çalıştıkları beyaz

eşya mağazasını soydular

o (3)

 

Muğla’nın Ortaca ilçesinde, çalıştıkları elektronik, mobilya ve beyaz eşya mağazasından 100 bin lira değerinde hırsızlık yaptıkları iddiasıyla 4 kişi gözaltına alındı.

 

Ortaca’da bir işyerinden beyaz eşya ve elektronik eşya çalındığı yönündeki ihbarı değerlendiren Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

Yapılan çalışma sonucu, biri halen aynı firmada çalışan, 3’ü de daha önce aynı yerde çalışmış ve 2 yıl önce işten ayrılmış olan Ersin D. (24), Serhat D. (28), İsa Y. (33), Devrim G. (30) gözaltına alındı.

Soruşturmayı derinleştiren ekipler, zanlıların mağazanın deposundan çaldıkları eşyaları piyasa değerinin altında vatandaşlara sattıklarını belirledi.

Zanlıların ifadeleri doğrultusunda gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda, buzdolabı, çamaşır makinesi, elektrikli süpürge, fırınlı ocak ve televizyon ele geçirildi. Satılan bazı eşyalar tekrar alınarak işyeri sahibine teslim edildi.

-Çalışan yardım etmiş

Hırsızlık olayı mağazanın sezon sonu mal sayımında ve satılan eşyaların garanti belgelerini imzalanmaya getirilmesi esnasında ortaya çıktı.

Yapılan kontrollerde biri halen mağazada çalışan 4 arkadaşın satışı yapılan malları müşteriye teslim edilmek üzere depodan alırken servis aracına fazladan eşya koydukları belirlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.