Başkan Gürün Yörük Türkmen Kültür Şenliği’ne Katıldı

0
339
Başkan Gürün Yörük Türkmen Kültür Şenliği’ne Katıldı

Başkan Gürün Yörük Türkmen Kültür Şenliği’ne Katıldı

   

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 18.Geleneksel Beşkaza Yaylaları Yörük Türkmen Kültür Şenliği’ne katıldı.

 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 2-3 Ağustos tarihleri arasında Seydikemer İlçesi Yayla Boğalar Mahallesi’nde düzenlenen Yörük Türkmen Kültür Şenliği’nin ikinci gününe katıldı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e Yörük Türkmen Kültür Şenliği’nde Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan, CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, Seydikemer CHP İlçe Başkanı Nalan Büyükçoban, yerel seçimlerde CHP Seydikemer Belediye Başkanı adayı olan Alim Karaca ve çok sayıda vatandaş eşlik etti. Yörük Türkmen Kültür Şenliği’nin yapıldığı alanda Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz tarafından karşılanan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 18.Geleneksel Beşkaza Yaylaları Yörük Türkmen Kültür Şenliği’nde yaptığı konuşmada geçmişine ve kültürüne sahip çıkan bütün katılımcılara ve şenliği düzenleyenlere teşekkür etti. Başkan Gürün; “Yörük Türkmen Kültür Şenliği’nde her yerden koşup gelerek geçmişini ve kültürünü yaşatmak için bir araya gelen insanlar var. Bu kültürün içinde sevgi, hoşgörü, güler yüz var. Ne düşünürsek düşünelim, hangi görüşten olursak olalım önemli olan bizleri bir arada tutan bu birlikteliğin, bu kültürün yaşatılması. Yörük Türkmen Şenliği’ne katılan, yörük kültürünün değerini bilen ve bunu hisseden herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca bu şenliği organize eden Seydikemer Belediye Başkanı’ma, dernek başkanlarıma da bizleri bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum.” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Seydikemer Yörük Türkmen Kültür Şenliği’ne katıldıktan sonra Bekçiler Mahallesi ve Seki Yaylası’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Bekçiler ve Seki’de vatandaşlarla sohbet eden Başkan Gürün Muğla’nın büyükşehir olmasından sonra yaşanan gelişmeleri, büyükşehirin hizmetlerini anlattı ve vatandaşların istek ve taleplerini yerinde dinledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.