0
1004

Başbakan Binali Yıldırım Dalaman Havalimanında konuştu

Başbakan Binali Yıldırım Seydikemer’de Boğalar 19. Yörük Türkmen Kültür Şöleni etkinliklere katılmak üzere geldiği Dalaman Havalimanında, Bodrum’da yaşanan Deprem ile  ilgili açıklama yaptı.


Yapmış olduğu açıklamasında ; “6,6 Şiddetinde Deprem’den hemen sonra Ankara’dan Muğla’ya gerekli çalışmaların yapılması için tüm birimler ile iş birliği içerisinde hareket ettik.  Afad ve Kızılay gerekli müdahaleleri anında yaptı. Bölgeye 400 çadır gönderilip gerekli tüm araç ve gereçler temin edildi. Deprem’de 30 civarında eski yapılarda hasar meydana geldi. Gelişmiş olan altyapımızın faydalarını görmüş olduk.  Kos adasında ise vatandaşlara tahliye yapıldı.

Deprem Eğitimleri çok önemli

1939 yılında Erzincan’da yaşanan Deprem’de çok vatandaşımız hayatını kaybetti. Depremler için alınabilecek en iyi önlemler arasında “Deprem Eğitimi” İlköğretimden başlayan eğitimlerle Milli Eğitim Bakanlığımızca bu ders programları başlatıldı.

Kentsel dönüşüm çalışmalarımız sürüyor

Marmara Depremi sonrası yapılan  inşaatlar çıkarılan yasaya göre yapıldı. Kentsel dönüşüm  çalışmalarımız yapılıyor.  Öncesinde yapılan yapılar dönüşüm zamanla olacak 7 milyon civarı konut ve ev olduğunun farkındayız.  Çalışmalar için her türlü imkanlarımız var. 130 milyarlık bütçe  ve 16 yıllık bir zaman içerisinde olacak”dedi.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.