Ana Sayfa Gündem “Altın Otu” canından ediyordu

“Altın Otu” canından ediyordu

0
527
“Altın Otu” canından ediyordu

“Altın Otu” canından ediyordu

Fethiye’nin Göcek mahallesinde “Altın Otu” toplamak için çıktığı dağda düşerek yaralanan İsmet Çelik (60) UMKE ve Dalaman Hava Meydan Komutanlığından havalanan Askeri Helikopter yardımıyla kurtarıldı.

İsmet Çelik için havalanan askeri helikopter, bir süre bölgede araştırma yaptıktan sonra yaralının yerini tespit etti. Ekipler tarafından sedyeye bağlanan İsmet Çelik, helikoptere alınıp Fethiye Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Genel durumunun iyi olduğu bildirilen Çelik’in, sol bacağında kırık olduğu tespit edildi.

UMKE Operasyon Sorumlusu Ergün Kocagöz: “Aslında bizim rutin bir tatbikatımız vardı Akyaka’da kamp halindeydik. 112’den Göcek MOPAK mevkisinde bir köylünün dağa ot toplamak için çıktığı ve orada kayalıklardan düşerek mahsur kaldığı bilgisi geldi. İlk aldığımız bilgiler aldığımız dağcılık eğitimi malzemeleriyle beraber dağa çıkış yaptık  ancak bölge çok dağlık ve taşlık bir bölgeydi, tırmanışımız yaklaşık 1 saat kadar sürdü. Vakayı indirmemizin mümkünatı yoktu. Onun için Dalaman Dalamam Hava Meydan Komutanlığı’ndan yardım istedik. Vakaya ulaştığımızda ilk müdahaleyi arkadaşlarımız yaptı. Ondan sonra da helikoptere teslim ettik. Yaklaşık 1000 rakım kadar yükseklik vardı. Biz ilk müdahalemizde sol ayağında kırık olduğunu tespit etmiştik. Orada gerekli rutin çalışmalar yapıldı. İleriki tedavisi Fethiye’de doktorlar tarafından yapılacaktır” dedi.

Bir hayat kurtarmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Kocagöz “İsmet Çelik, bölgede “Altın Otu” olarak bilinen şifalı bitki toplamak için dağa çıkmış. Bir ot için canından oluyormuş. Acil şifalar diliyoruz” dileğinde bulundu.

 

 

 

 

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.