ADAY MEMURLARIMIZ YEMİN ETTİ

0
367
ADAY MEMURLARIMIZ YEMİN ETTİ

ADAY MEMURLARIMIZ YEMİN ETTİ 

Muğla Valiliği’nde 2012 yılında devlet memuru olarak görev yapmaya başlayan 7 aday memur için yemin töreni düzenlendi. 

Törene Vali Yardımcıları Faruk Necmi Kurt ve Salih Gürhan’ın yanı sıra şube müdürleri ve Valilik personeli katıldı. 

Adaylık sürelerini dolduran Ahmet Taşkıran, Hakan Sökün, Hüseyin Atmacaoğlu, Mihriban Uyar, Sevgi Özmen, Özkan Yıldız ve Zerrin Kurt 657 sayılı Devlet Memurluğu Kanunu gereğince hizmet içi eğitimlerini tamamlayarak asli memur kadrolarına atanmaya hak kazandı. 

Törende konuşma yapan Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt, memurluğun iyi anlaşılmasının, kurallarının iyi öğrenilmesinin çok önemli olduğunu belirtti. Memurlukta kamu görevinin ve özel hayatın iç içe geçtiğini söyleyen Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt, “Memuriyetteki bu uzun süreci sağlıklı bir şekilde yaşamak için bazı kurallar uymak gerekiyor. Her şeyden önce bu görevi tek başımıza yürütmüyoruz. Çalışma arkadaşlarımız, amirlerimiz, çalışma kuralları, kanunlar ve yönetmelikler bizim için çok önemli. Bunların hepsini uyumlu bir şekilde yan yana getirelim ki memurluk hayatını sağlıklı bir şekilde sürdürelim.” diye konuştu.             Devlet memurlarının tabi olduğu 657 sayılı devlet memurluğu kanununun sürekli incelenmesi gerektiğini vurgulayan Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt, “Sadece görevinizi yerine getirmeniz yeterli değil. İnsan ilişkilerini, amir- memur ilişkilerini iyi bir şekilde kurmak, özümleyip, yorumlayıp iş yerindeki çalışma prensiplerine  uymamız lazım ki bu görevi sağlıklı bir şekilde tamamlayalım. Aday memurluk sürecini tamamlayan memurlarımızı tebrik ediyor ve hepsine başarılar diliyorum. Onları yetiştiren müdürlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi. 

Aday memurlar yemin ettikten sonra, Yemin Belgeleri Vali Yardımcıları Faruk Necmi Kurt ve Salih Gürhan tarafından verildi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.