0
478

Bulgar misafirler lokumla karşılandı

Bulgaristan’dan Dalaman’a charter seferiyle gelen ilk turist kafilesi Türk lokumuyla karşılandı

Sofya’dan sabah saatlerinde havalanan Bulgaria Air’e ait uçakla Dalaman Havalimanı’na gelen 105 kişilik kafile için karşılama töreni düzenlendi. Uçaktan inen yolculara ve uçuş ekibine Türk lokumu ikram edildi. Kafilenin tatillerini, Marmaris ve Fethiye’de geçirecekleri öğrenildi.

Servis olarak Türkiye’nin dünyada bir numara olduğunu belirten Patronevi yaptığı açıklamada, “Değerlendirmesini yaptık. Türkiye, Yunanistan, Hırvatistan ve İtalya’dan daha iyi.” dedi.

Poseidon Seyahat Acentesi Sahibi İlhan Öztürk ise bu yıl Bulgaristan’dan organize ettikleri Dalaman Havalimanına gelen ilk charter tur olduğunu belirtti.

YDA Genel Müdürü Hamdi Güvenç’in çabalarıyla birlikte uzun uğraşlar sonunda uçuşun gerçekleştiğini anlatan Öztürk, “20 Eylül itibarıyla sezon sonu ilk charter seferi gerçekleştirildi. Bunun akabinde 27’sinde ve 30’unda denemelik charter uçuşlarımız olacak. Eğer başarılı olursa ki, canı gönülden başarılı olacağına inanıyoruz. Önümüzdeki yıl için bir başlangıç sayabiliriz bunu. Yolcuların ağırlıklı olarak Marmaris’i tercih ederken bir kısmı da Fethiye otellerini tercih etti. Umarım bu uçuşlar önümüzdeki yıl ve gelecek yıllarda da daha da artarak devam edecektir.” diye konuştu.

Melahat Kanbur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.