CANSU KAYA İÇİN MUĞLA VALİLİĞİN’DEN BASIN AÇIKLAMASI

0
295
CANSU KAYA İÇİN MUĞLA VALİLİĞİN'DEN BASIN AÇIKLAMASI

CANSU KAYA İÇİN MUĞLA VALİLİĞİN’DEN BASIN AÇIKLAMASI

 

Bazı internet haber sitelerinde ve basın yayın kuruluşlarında 18.06.2015 bugün “Cansu Kaya’nın Ölümü” ile ilgili çıkan haberlerde gerçeği yansıtmayan ve kamuoyunu yanıltan bilgilerin yer aldığı Valiliğimizce tespit edilmiştir.

 

Kamuoyunun doğru bilgilenmesi adına Valiliğimizce aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

İlimiz Ortaca ilçesi Dalyan Mahallesi’nde 16.06.2015 günü saat 13.50 sıralarında Cansu Kaya’nın kanalda ölü bulunması olayının aydınlatılması için İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü birimleri ile Ortaca İlçe Jandarma Komutanlığı birimlerinden oluşan özel ekip oluşturulmuştur.

Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ve gözetiminde ön otopsi raporu için Dalyan Mahallesi Sağlık Ocağı’nda inceleme yapılmış, ölüm sebebi tespit edilememiş, kesin ölüm sebebinin tespiti maksadıyla Muğla Adli tıp Kurumu’na maktul sevk edilmiş henüz adli tıp raporu sonuçlanmamıştır.

Oluşturulan özel ekip tarafından ölüm sebebi ile ilgili bütün ihtimaller göz önünde bulundurularak geniş çaplı bir araştırma ve soruşturma yapılmış, bu kapsamda maktulün bulunduğu bölgedeki bütün kamera kayıtlarının incelenmeye başlanmıştır.

Cumhuriyet Savcısı tarafından Marmaris’te konuşlu İl Emniyet Müdürlüğü Dalgıç ekibi istenmiş, 18.06.2015 günü saat 13.00’dan itibaren dalgıçlar olay bölgesinde delil aramaya başlamıştır.

Yapılan çalışmalar neticesinde 4’ü şüpheli olmak üzere toplam 11 şahsın bilgisine başvurulmuş, 1’i maktule ait, 3’ü şüphelilere ait toplam 4 ikamet adresinde arama yapılmıştır.

Oluşturulan Özel Ekip tarafından ilgili mevzuat kapsamında çok yönlü olarak çalışmalara aralıksız devam edilmektedir. Konu adli takip altına alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.