3 Aralık Dünya Engelliler Günü

0
413
3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

 

 

“Medeniyet dezavantajlı grupları da günlük yaşamın içine katmaktan geçer”

engelliler haftası (2) (Copy)

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Göcek ve Dalyan’a hizmet veren GüzelyurtEğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezinde etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe, Kaymakam Fatih Ürkmezer, Eşi Miray Ürkmezer, Garnizon Komutanı Haluk Türkoğlu, Ortaca Belediye Başkan Vekili Süleyman Dağdelen, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, aileler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Fatih Ürkmezer, yaptığı konuşmada, medeniyetin sadece teknolojik ilerleme anlamına gelmediğini, medeni ve gelişmiş toplum olmanın engelliler dahil dezavantajlı bütün grupları günlük yaşamın içine katmaktan geçtiğini belirterek bu amaçla hem kendilerine hem de belediye başkanlarına büyük iş düştüğünü söyledi.

Program çerçevesinde çocukların yapmış olduğu etkinlikler büyük beğeni topladı. Öğrencilerin yaptığı el sanatları sergisi gezildi.

Kaymakam Fatih Ürkmezer’in eşi Miray Ürkmezer, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hanife Durak ile engelli bireyleri ve aileleri evlerinde ziyaret ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.