11 yaşında milli takıma girdi

0
328
11 yaşında milli takıma girdi

11 yaşında milli takıma girdi

ÖMER KUNDAKÇI 

Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası’nda üçüncü olan ve milli takıma girmeyi başaran 4. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki  Zümra Rezzan İm, Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz’ı ziyaret etti.

Ziyarete, Türkiye Karate Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Oruç, İm’in Hocası Reyhan Koşar Kıvrak ve İm’in babası katıldı.

Türkiye Karate Federasyonu tarafından 29 Ocak-2 Şubat tarihlerinde Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde düzenlenen şampiyonada üçüncü olarak milli takıma girmeyi başaran İm’i makamında kabul eden Yılmaz, böylesine güzel bir başarının gurur verici olduğunu söyledi.

İm’in başarısının diğer çocuklara da örnek olacağını belirten Yılmaz, “Çocuklarımızın küçük yaşta yeteneklerinin keşfedilmesi çok önemli. Zümra anne ve babasının kendisine destek olduğu için çok şanslı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ilçemize bir hoca görevlendirmesi karate sporu açısından umut verici. İnşallah Zümra ülkemizi gururlandıracak. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

İm’in Hocası Reyhan Koşar Kıvrak ise Zümra’nın başarılarıyla kendilerini gururlandırdığını ifade etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’e desteklerinden dolayı teşekkür eden Kıvrak, Zümra’nın ileride daha başarılı bir sporcu olacağını kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.