0
371

Özel Çocuklara Yılbaşı eğlencesi

Muğla’nın Ortaca ilçesinde faaliyet gösteren özel eğitim merkezlerinde eğitim gören bedensel ve zihinsel engelli öğrenciler ve aileleri için yılbaşı eğlencesi düzenlendi.

Ortaca Belediyesi Bahçelievler düğün salonunda yapılan etkinlikte çocuklar ve aileleri gönüllerince eğlendi.

Çalan müzik eşliğinde oynanan oyunların ardından, yılbaşı pastası kesildi. Çocuklara gönüllü anneler tarafından örülen şapka, eldiven ve atkıdan oluşan çeşitli hediyeler verildi. Kardan adam önünde hatıra fotoğrafı çektiren çocuklar, yazdıkları notları dilek ağacına bağladılar.

Öğrenci velisi Suzan Urhan “Böyle etkinlik düzenlendiği için çok mutluyum. Çocuğum engelli olduğu için böyle bir yere gidemiyoruz. Onun için bunu düzenleyen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik çocuklarımızla neşe içerisinde, coşku içerisinde bir yılı daha uğurladıklarını söyledi.

 

Karaçelik, “ Umuyorum ve diliyorum ki bu çocuklarımızın önümüzdeki yıllarda da bu coşkuları, sevinçleri, bu gözlerindeki gülümseme hiç silinmez. Hayata daha sıcak daha güzel bakmaya devam ederler. Bizde bu vesileyle çocuklarımıza birazcık neşe verebildiysek, onların gülümsemesine biraz katkı koyabildiysek mutluluk duyarız. Bu etkinliği düzenleyen Kent Konseyi’ndeki arkadaşlarıma, öğrencilerimizin öğretmenlerine ve velilere çok teşekkür ediyorum. Sağlıklı, uzun, neşeli, şiddetsiz bir gelecek yıl diliyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.