Dalaman’da 2017 yılı toplantı ve gösteri alanları belirlendi

0
62
Dalaman’da 2017 yılı toplantı ve  gösteri alanları belirlendi

Dalaman’da 2017 yılı toplantı ve

gösteri alanları belirlendi

2911 sayılı toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununun 6. maddesi ve aynı kanunun uygulanmasına dair yönetmeliğin 3. maddesi kapsamında Dalaman’da 2017 yılında toplantı ve gösteri yapılacak alanlar ile afiş ve pankart asılacak yerler belirlendi.

Belediye, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve siyasi parti temsilcilerinden alınan  görüşlerin ardından konu ile ilgili olarak Dalaman Kaymakamlık toplantı salonunda Kaymakam Ali Güldoğan başkanlığında düzenlenen toplantıya ; Dalaman Jandarma Komutanı Ütğm. Emre Altan ve Dalaman İlçe Emniyet Müdürü Namık Söylemez katıldı.

Toplantının devamında ise 5 Maddeden oluşan yerler şu şekilde belirlendi;

TOPLANMA ALANI

Toplanma alanı olarak ; Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Cumhuriyet İlk ve Orta Okulu önündeki alan (Minibüs durağı önü)

YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHI

Cumhuriyet Orta ve İlk Okulu önünden itibaren Atatürk Caddesi üzeri boyunca Hakkı Ege Caddesine dönüş, İş Bankası önünden geçerek eski Belediye binası önünden Cumhuriyet meydanına intikal

MİTİNG ALANI

Eski Belediye binası önündeki Cumhuriyet Meydanı (Atatürk Anıtı Önü)

 DAĞILMA GÜZERGAHI

Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önü ve bu meydana açılan cadde ve sokaklar dağılma yeri ve yönleridir.

İLAN, AFİŞ, PANKART vb. ASILACAK YERLER

Atatürk Caddesi :TİGEM Kavşağı ile Çağlayan Caddesi arası,Meltem Sokak : Atatürk Caddesi ile Şehit Karaoğlanoğlu Caddesi arası, Hakkı Ege Caddesi Atatürk Caddesi ile Cengiz Topel Caddesi arası, Cengiz Topel Caddesi Hakkı Ege Caddesi ile Celal Bayar Caddesi arası, Seyfettin İnce Caddesi Atatürk Caddesi ile Namık Kemal Caddesi arası, Ömer Musa Siva caddesi, Atatürk Caddesi ile Ömer Musa Siva Caddesi arası, Şehit Karaoğlanoğlu Caddesi, Meltem Sokak ile İnönü Caddesi arası, İnönü Caddesi, Şehit Karaoğlanoğlu Caddesi, Şehit Hamza Atakul Caddesi arası,                                                            Merkez Cami kavşağından Celal Bayar Caddesi arası, Muhtar Akbekir Caddesi, Kenan Evren Bulvarı ile İnönü Caddesi arası, ve Dalaman Belediyesine ait ilan panolarına ve bilboardlara (ticari hakları saklı kalmak kaydıyla), açık hava toplantısı süresince Cumhuriyet Meydanına afiş ve pankart asılmasına, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6. Maddesi ile bu kanunun uygulanmasına dair Yönetmeliğin 3. maddesi gereğince halkımıza duyurulur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.