DALAMAN’DA GAZİLER GÜNÜ

0
59
DALAMAN’DA GAZİLER GÜNÜ

DALAMAN’DA GAZİLER GÜNÜ

 

Dalaman’da “19 Eylül Gaziler Günü” dolayısıyla tören düzenlendi.

dscf7490

 

Dalaman Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ve Hv. Uçk. Bak. Asb. Bçvş. Yasin Dereli’nin konuşmasıyla devam etti.

Törene, Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Garnizon Komutan Vekili Yarbay Savaş Cenik, Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, askeri ve mülki erkan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehit ve gazi yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenin ardından Dalaman Belediyesi Şehit Mehmetçik Parkında, şehit aileleri ve gaziler kahvaltıda bir araya geldiler.

Hv. Uçk. Bak. Asb. Bçvş. Yasin Dereli yaptığı konuşmada, Türk milletinin şanlı tarihinin gurur veren eşsiz destan ve zaferlerle dolu olduğunu, 2000’li yılların güçlü ve saygın Türkiye’sinin temellerinde bu şanlı mücadeleler ve sonrasında kazanılan zaferlerin yattığını söyledi.

Dereli, “Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını feda etmekten çekinmeyen gazilerimiz bizlerin kıvanç kaynağıdır. Onlar birlik ve beraberliğimiz, ve devletimizin varlığının güvencesi olarak sonsuza kadar ulusumuzun gönlünde yaşamaya devam edeceklerdir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.