-Zalgiris Kaunas Muğla’da kamp yapacak

0
380
-Zalgiris Kaunas Muğla'da kamp yapacak

-Zalgiris Kaunas Muğla’da kamp yapacak

-Euro Lig’de yer alan Litvanya’nın BC Zalgiris Kaunas basketbol takımı, kamp için Muğla’ya geldi.
Litvanya’lı misafirler, Dalaman Havalimanında coşkuyla karşılandı.
– ATM/YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç:
“Hedefimiz önümüzdeki süreçte Muğla’yı da Antalya gibi uluslararası spor kulüplerinin cazibe merkezi haline getirmek”
“Zalgiris Kaunas takımının Muğla kampıyla bölgemizin Litvanya’da daha çok tanınacağını ve daha çok Litvanyalı kardeşimizi burada göreceğimizi umuyoruz”

Bir haftalık kamp için Dalaman Havalimanı’na gelen Litvanya’nın BC Zalgiris Kaunas basketbol takımını, ATM/YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, bir grup taraftar ve vatandaşlar coşkuyla karşıladı.
Havalimanı çıkışında düzenlenen basın toplantısında konuşan Güvenç, kulüp yöneticisi Arvydas Tamasuaskas ile 6 ay önce yaptığı görüşme neticesinde BC Zalgiris Kaunas takımının yeni sezon hazırlıklarını Muğla’da yapmayı kabul ettiğini söyledi.
Hedef:Bölgeyi spor kulüplerinin cazibe merkezi haline getirmek
Bölgede ünlü bir basketbol takımını ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Güvenç, şunları kaydetti:
“BC Zalgiris Kaunas bu kapıyı açtı. Hedefimiz önümüzdeki süreçte Muğla’yı da Antalya gibi uluslararası spor kulüplerinin cazibe merkezi haline getirmek. İlerleyen zamanlarda yine böyle takımları ağırlayacağımızı düşünüyorum. Zalgiris Kaunas takımının Muğla kampıyla bölgemizin Litvanya’da ve Avrupa’da daha çok tanınacağını ve daha çok sporcuyu bölgemizde göreceğimizi umuyoruz.”
Takım koçu Sarunas Jasicevicius ise ilk kez bu kadar sıcak bir organizasyonla karşılandıklarını dile getirdi.
Daha önce Fenerbahçe’de oynadığını hatırlatan Jasicevicius, “Dolayısıyla yılın büyük çoğunluğunda İstanbul’da kaldım ama neredeyse tüm Türkiye’yi gezdim. Burada çok iyi karşılandık. Umarım daha çok Litvanyalının buraya gelmesine vesile oluruz. İyi bir hazırlık haftası geçirmeyi ümit ediyoruz. Bu kamp bizim için ayrıca bölgeyi tanıma ve gezmek için de bir şans olacak. Muğla kampımız 10 gün sürecek” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.