0
707

Zabıta Haftası Dalaman’da kutlandı

Zabıta Teşkilatının 191. kuruluş yıldönümü, Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz belediyelerinde görevli zabıta memurlarının katılımıyla Dalaman’da kutlandı.

1-7 Eylül tarihlerinde kutlanan Zabıta haftası, Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz belediyelerinin aldığı kararla her yıl bir ilçenin ev sahipliğinde kutlanıyor.

Dalaman Cumhuriyet meydanında 6 Eylül 2017 Çarşamba günü saat 9’da düzenlenen törende, İstiklal marşının okunması, saygı duruşu, Atatürk anıtına çelenk sunumu yapıldı. Dalaman Belediyesi Zabıta müdürü Birol Kılınç konuşma yaptı.

Zabıta memurları Dalaman belediyesinin davetlisi olarak Sarsala koyunda kahvaltıya katıldılar.

Dalaman Belediye başkanı Muhammet Şaşmaz, Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz’de görev yapan zabıta memurlarının aralarındaki birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla her yıl bir ilçede etkinlik düzenlendiğini ifade etti.

Bu yıl düzenlenen etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Muhammet Şaşmaz, “zabıtanın temellerinin atıldığı 1826 yılı esas alınarak her yıl 1-7 Eylül arası kutlanan Zabıta Haftası’nın 191. Kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Görevleri gereği Belediyenin gören gözü, işten kulağı olan zabıta teşkilatımız belediye ile vatandaşlarımız arasında köprü vazifesi görmektedir. Bugüne kadar yaptıkları fedakarca çalışmalardan dolayı ülkemizin dört bir yanında vatandaşların huzur ve sağlığı için görevini özverili bir şekilde sürdüren tüm zabıta teşkilatımızın Zabıta Haftasını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

-Sarsala’da tekne turu

Dalaman’daki törenlerin ardından zabıta memurları Dalaman Belediyesinin davetlisi olarak Sarsala koyunda kahvaltı yaptıktan sonra belediyeye ait tekne ile koylarda tekne turuna katıldılar.

Melahat Kanbur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.