Yılmaz Erdoğan’dan “Can Melek Akıllı Bileklik” projesine destek

0
297
Yılmaz Erdoğan'dan

Yılmaz Erdoğan’dan
“Can Melek Akıllı Bileklik”
projesine destek

Sanatçı Yılmaz Erdoğan, Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği tarafından 2013’te il genelinde engelliler için başlatılan “Can Melek Akıllı Bileklik” projesine destek verdi.

Köyceğiz’in Döğüşbelen Mahallesi’nde bir villa aldığı öğrenilen Erdoğan eşi Belçim Bilgin ve oğlu Rodin ile Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği’nin Köyceğiz’de açtığı ikinci el pazarını ziyaret etti.
Esnafla ve vatandaşlarla sohbet eden Erdoğan gazetecilere yaptığı açıklamada, engelliler için yapılan akıllı bileklik projesinin çok güzel bir buluş olduğunu söyledi.
Müge Anlı’nın yaptığı programda kayıplarla ilgili çok fazla öykü olduğunu anlatan Erdoğan, “Özellikle akli dengesi bizimkinden farklı olan dostlarımızın kaybolduklarında bulunması için ellerinde bir bileklik olması çok iyi. Ben de özellikle taktım. Bu işe katkı sağlayan herkesi de tebrik ediyorum. Gerçekten çok güzel bir proje. Daha sonra da çip takılacakmış. Umarım kaybolurlarsa hemen bulunurlar” dedi.
Belçim Bilgin ise, son zamanlarda sadece akli dengesi yerinde olmayanlar değil çocuklardan da çok fazla kayıp haberi aldıklarını, projenin çok yararlı olduğunu ifade etti.
Köyceğiz’de sokak hayvanları için yapılan barınağın da çok güzel bir proje olduğunu dile getiren Yılmaz Erdoğan, şunları kaydetti:
“Çoğumuzun hiç düşünmediği bir proje. Bazen sokağa çıktığınızda hiç köpek yok. Çünkü onlar öldürülüyor. Büyük kentlerde de olması gerekiyor. Burada da böyle bir çaba görünce ben de çok etkilendim. Barınak meselesi çok önemli. Biz de elimizden gelen katkıyı sağlayacağız.”
– Can Melek Akıllı Bileklikleri
Can Melek Akıllı bilekliklerde, künye bilgilerini taşıyan ve kaybolmaları halinde de ailelerine kolayca ulaşılabilecek bilgiler yer alıyor. Bilekliklerin ilk etapta, zihinsel engelliler, yaşlılar, alzheimer, parkinson, epilepsi, şeker, böbrek ve yüksek tansiyon hastalarının kullanımının sağlanması planlanıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.