Yeni hal yasası bilgilendirmesi

0
432
Yeni hal yasası bilgilendirmesi

Yeni hal yasası bilgilendirmesi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğü ve Ortaca Ziraat Odasının ortaklaşa düzenlediği toplantıda üreticilere yeni Hal Yasası hakkında bilgiler verildi.

Ortaca Kent Konseyi salonunda düzenlenen toplantıya Muğla Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürü Şevket Gülen, Ortaca Ziraat Odası Başkanı Salim Çöllü ile birlikte üreticiler katıldılar.

Üretici ve komisyonculardan gelen soruları yanıtlayan Muğla Büyükşehir Hal Müdürü Şevket Gülen, Pazarcı esnafının direk üreticiden ürün almasının yasak olduğunu, pazarcı esnaflarının ürünleri haldeki komisyonculardan almalarının yasa gereği olduğunu söyledi.

Gülen, Muğla Büyükşehir Hal Müdürlüğü tarafından hazırlanan fiyat tabelalarının halde asıldığını ve il genelindeki hallerdeki fiyatların aynı olduğunu sözlerine ekledi.

Ortaca Ziraat Odası Başkanı Salim Çöllü ise, Ortaca’ da yeni kurulan ORMES tarım satış kooperatifine üreticilerin üye olmalarının kendi menfaatlerine olduğunu, kooperatif kanalıyla yapılan alış verişlerin daha güvenli olduğunu anlattı.

Yeni hal yasası ile ilgili bilgilerin verilmesinin ardından konu ile ilgili hazırlanmış olan broşürler üreticilere dağıtıldı. Toplantı üreticilerden gelen soruların cevaplanmasının ardından son buldu.

Ömer Kundakçı – Ali Rıza AKKIR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.