Yeni doğan bebeği ölüme terk ettiler

0
362
Yeni doğan bebeği ölüme terk ettiler

Yeni doğan bebeği ölüme terk ettiler

Muğla’nın Dalaman ilçesinde 2 günlük bebek çöp konteynırında bulundu. Bebeğin göbek bağının henüz düşmediği öğrenildi.

Bezkese mahallesi Dr. M. Koyuncu caddesindeki çöp konteynırında, hurda çöp toplayan bir kişi tarafından bulunan bir haftalık erkek bebek Dalaman Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Bebeği çöp konteynırına bırakan kişinin ise arama çalışmaları devam ediyor.

-Personel bebeğin başından ayrılmıyor

Bebeği ilk muayene eden Dr. Alper Murat İpor “bebek ilk geldiğinde solunum sıkıntısı vardı ve anne karnında pislik yutmuş. Tedavisini yaptık ve çocuğun şu andaki durumu iyi” dedi.

Nöbeti bitmesine rağmen hastanede bebeğin başında bekleyen Dr. Alper Murat İpor “böyle bir şeyi nasıl yaparlar anlamak mümkün değil. Ömer Alper şu anda mışıl mışıl uyuyor, bebeğe ilk bakan personel mesaisi bitmesine rağmen henüz hastaneden ayrılmadı” diye konuştu.

Dalaman Devlet Hastanesi başhekimi Şirin Atasoy Tekin “Bebek geldiğinde üşümüş ve vücut ısısı çok düşük durumdaydı. Şu anda bebeğin sağlık durumu iyi, beslendi ve uyuyor. Bebeğin cinsiyeti erkek ve muhtemelen doğalı bir hafta olmamış, yaklaşık 1-2 günlük bir bebek. Şu anda hastanede bütün tedavileri yapıldı ve bir sorunu yok” dedi.

-Sağlık memuru ve Doktorun ismi verildi

Vatandaşların haber vermesi üzerine konteynırdan bebeği alan Sağlık Memuru Ömer Turgut bebeği Dalaman devlet hastanesine götürdü. Hastanenin nöbetçi doktoru Dr. Alper Murat İpor ilk tedavisini gerçekleştirdi. Bebeğe hastane personeli tarafından sağlık memuru ve hastane doktorunun isimleri olan  “Ömer Alper ” ismi verildi. Bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Dalaman kaymakamı Yılmaz Şimşek ise yaptığı açıklamada “şu anda bebeğin sağlık durumu iyi, gerekli müdahaleler yapıldı.Adli tahkikat devam ediyor. Muğla Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürlüğü ile görüştük. Uygun bir zamanda bebeği bu kurumumuzun bünyesindeki yetkililere teslim edeceğiz” dedi.

Ömer Kundakçı/Dalaman

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.