YDA Dalaman Havalimanı “En İyi Dış Hatlar Terminali” seçildi

0
629
YDA Dalaman Havalimanı “En İyi Dış Hatlar Terminali” seçildi

 

YDA Dalaman Havalimanı “En İyi Dış Hatlar Terminali” seçildi

– Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Topluluğu tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenen “Vecihi Hürkuş Havacılık Ödülleri” töreninde, YDA Dalaman Havalimanı“En İyi Dış Hatlar Terminali” ödülünün sahibi oldu

Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Topluluğu tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenen “Vecihi Hürkuş Havacılık Ödülleri” töreninde, YDA Dalaman Havalimanı “En İyi Dış Hatlar Terminali” ödülünü aldı.

THK Üniversitesi tarafından havacılığa gönül vermiş, birçok ilklere imza atan, Kurtuluş Savaşı pilotu, Türk havacılık sanayisinin efsanevi isimlerinden Vecihi Hürkuş adına bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve 13 dalda öğrencilerin oylarıyla seçilen havacılık sektörünün önde gelen firmalarına ödülleri törenle takdim edildi.

YDA Dalaman Havalimanı Genel Koordinatörü Dr. Cengiz Tuğrul Ayaz, havacılık alanında taahhüt projesi olarak inşa ettikleri Diyarbakır Uluslararası Havalimanı, Hatay Uluslararası Havalimanı, Kiev Uluslararası Havalimanı’nın yanı sıra Yap İşlet Devret Modeliyle inşasını ve işletmesini üstelendikleri Dalaman Uluslararası Havalimanı ve Kazakistan Aktau Uluslararası Havalimanı ile 11 yıldır sektörde çok önemli başarılara imza attıklarını söyledi.

Aldıkları her ödülün başarılarını taçlandırdığını belirten Ayaz,geleceğin sektör temsilcileri olacak gençlerin oylarıyla bir önceki yıl olduğu gibi bu yıl da “En İyi Dış Hatlar Terminali” ödülünün sahibi olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

2018’de hizmete geçmesi hedeflenen Dalaman Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal binası ile ilgili de bilgi veren Tuğrul Ayaz,“YDA Group olarak yeni terminal binasının 250 Milyon Euro’luk yatırım bedeli ve Dalaman Havalimanı iç ve dış hatlar terminallerinin 25 yıllık işletme hakkının devir bedeli olan KDV dahil 831 milyon 900 bin Euro ile birlikte toplamda Dalaman Uluslararası Havalimanı için 1 Milyar Euro’yu aşan dev bir yatırım yaptık. 125 bin m2 kapalı alana sahip yeni terminal binası, sadece Dalaman’ın değil, bölgenin çehresini değiştirecek.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.