Yaşlılar haftası

0
471
Yaşlılar haftası

Yaşlılar haftası

 

Kaymakam Şimşek: “Yaşlılık, saygı ve itibar görmenin arzu edildiği hassas bir dönemdir”

 

Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek ve eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek “Yaşlılar Haftası” dolayısı ile ilçede yaşayan yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret etti. Kaymakam Şimşek, ziyaret sırasında dilek ve taleplerini dinledi, sohbet etti. Ziyarete SYD Vakıf Müdürü Ayhan Aydın, SYD Vakfı çalışanları ve mahalle muhtarları da katıldı.

Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, yaşlılar haftası dolayısı ile yayımladığı mesajında; Yaşlılığın, geçmişin muhasebesinin yapıldığı, tecrübe ve birikimlerin yeni kuşaklara aktarıldığı, anılarla yaşanılan bereketli bir dönem olduğunu ifade etti.

Yaşlılık döneminin, saygı ve itibar görmenin arzu edildiği hassas bir dönem olduğuna vurgu yapan Şimşek, “Dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan yaşlılarımız, toplumun hafızasını ve bilgi birikimini yansıtmaları yönüyle, cemiyet hayatımızın en kıymetli hazineleridir. Toplum dayanışmasının ve birlikte yaşama gerçeğinin en önemli göstergelerinden birisi, yaşlıların karşılaşabileceği sorunların en aza indirilmesidir. Yaşlılarımıza bugün gösterilecek saygı ve sevgi bizlerin gelecek adına olan kaygılarını azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, toplumun tüm fertlerinin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Yılların vermiş olduğu fiziksel ve ruhsal yorgunluğun sükûnetle telafi edildiği yaşlılık dönemi, saygı ve itibar görmenin arzu edildiği hassas bir dönemdir” dedi.

 

Yaşlıları hayata küstürmeden, toplumla bütünleşmesini sağlamanın görev olduğunu dile getiren Şimşek, “Ömrünün büyük bir kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçen yaşlılarımızın toplumla bütünleşmesini sağlamak, hayata küsmeden yaşama tutunmalarına katkıda bulunmak bizim en ulvi görevlerimiz arasında yer almaktadır. Bu duygularla; tüm büyüklerimizin yaşlılar gününü kutluyor, minnet ve şükran duygularımla yaşama sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.