– Yaralı köpeği çöpe attılar

0
463
- Yaralı köpeği çöpe attılar

– Yaralı köpeği çöpe attılar

 

Dalaman’da çöp konteynırına atılan yaralı bir köpek tedavi altına alındı.

OMR_0010

 

Dalaman Belediyesi temizlik hizmetleri personeli çöp konteynırı kamyona boşaltma işlemini yaparken çöplerin arasında yaralı bir köpek buldu. Belediye personeli, konteynırın içinde yaralı halde buldukları köpeği, Ortaca Hayvan Dostları Derneği HAYDOS bakım evine götürdü.

Çöp konteynırının içinde yaralı köpeği görünce şok olduğunu belirten belediye personeli Ersunan Sevinç; ‘’Büyük çöp konteynırının içerisine atmışlar, üstü de çöp doluydu. Biz kaldırınca fark ettik. Dokunmak istedik ama kendine dokundurtmadı. Şoför arkadaş ile beraber HAYDOS barınağına getirdik’’ diye konuştu.

Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP İl Temsilcisi ve Ortaca Hayvan Dostları Derneği HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, kendilerine yaralı olarak getirilen Terrier cinsi köpeği, ilk müdahalesinin ardından Gökova Hayvan Hastanesine teslim edeceklerini ifade etti.

Dağdelen; ‘’Çöp toplayan arkadaşlar tesadüfen bulmuşlar. Konteynırın içine canlı bir şekilde atılmış, belki öldü zannettiler. Araba çarptığı belli, çöpü preslemeden önce son anda fark ediyorlar. Sağ olsunlar hemen buraya getirdiler. Belediye personelimiz bu konuda çok hassas daha öncede çöpün içinde canlı kedi ve tavşan bulunmuştu. İnsanların vefasızlığına artık hiç bir şey diyemiyorum. Terrier cinsi küçük bir süs köpeği, ilk müdahalesinin ardından Gökova Hayvan Hastanesine götüreceğiz. Orada tam olarak neyi olduğunu öğreneceğiz’’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.