Verilen fiyatlar düşük çıktı

0
659

Verilen fiyatlar düşük çıktı

 

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Dalaman Tarım İşletmeleri Müdürlüğü, 9 Ağustos 2018 tarihinde 5 bin 118 ton interdonato cinsi limon için açık artırma usulü ihaleyle satışa çıktı.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Dalaman Tarım İşletmeleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta yapılan İnterdonato cinsi limon ihalesinin bir bölümü yapılan değerlendirmelerde düşük verilen fiyat yüzünden iptal edildi.

Satışı gerçekleşmeyen bin 630 ton interdonato limon ile verilen fiyat teklifleri uygun bulunmayan 2 bin 43 ton interdonato cinsi toplam 3 bin 673 ton limon 16 Ağustos 2018 tarihinde Dalaman Tarım İşletmeleri salonunda açık artırma usulü ihaleyle satışa sunulacak.

Dalaman Ziraat Odası Başkanı Tevfik Tayfun Tuncay yaptığı açıklamada, “Adana ve Mersin bölgesinde en düşük İnterdonato limon fiyatları 1 lira 80 kuruş. Dalaman’da ise ihalede bazı bahçelerdeki fiyatlar 1 lira 35 kuruşun altında teklif gördü. Bundan dolayı işletme yaptığı değerlendirmede düşük fiyatta olan bahçedeki satış ihalesini iptal etti. TİGEM’de yapılan satışlar serbest piyasadaki üreticileri de etkiliyor. Umarız değerinde fiyatlarla alıcı bulur” dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.