Veliler 18 öğrenciyi evlerinde misafir ettiler

0
1141

Veliler 18 öğrenciyi evlerinde misafir ettiler

Hürriyet İlkokulu’nda yürütülen Erasmus+ (KA2) Stratejik Ortaklıklar ”YES; Young Enterprising Students “(Genc Girisimci Öğrenciler ) adlı Erasmus+ projesi kapsamında Polonya, İtalya ve İspanya’dan 6 öğretmen ve 18 öğrenci Hürriyet İlkokulunda 10-15 haziran arasında düzenlenen Ulusötesi öğrenme öğretme ve eğitim faaliyetine (Learning,Teachingand Training Activities) katıldı.

Proje kapsamında Hürriyet İlkokulu’nu ziyaret eden 18 öğrenci ve veliler tarafından evlerinde misafir edildi.
Yabancı öğrencileri evlerinde misafir eden öğrenci ve veliler tam anlamıyla Türk gelenek ve göreneklerini Avrupa’dan gelen 18 öğrenciye aktardı. Hürriyet İlkokulu öğrencileri misafir ettikleri yabancı öğrenciler ile iletişime geçerek yabancı dil becerilerini geliştirmelerinin yanı sıra farklı bir ülke ve farklı kültürden gelen öğrencileri yakından tanıma şansı yakaladılar. Hürriyet İlkokulunda düzenlenen geleneksel çömlek yapımı, STEM atölyesi, Ebru Sanatı ve el işi beceri atölye çalışmalarına katılan öğrenci ve öğretmenlere geleneksel Türk Sanatları tanıtılmaya çalışıldı. Erasmus+ proje kapsamında ülkemizi ziyaret eden öğrenci ve öğretmenlere tarihi ve doğal güzelliklerimizi de tanıtmak amacı ile Fethiye Saklıkent ve Dalyan gezisi düzenlenerek, İlçeyi ve okulu ziyaret eden proje ortaklarına ve öğrencilere Türk gelenek ve görenekleri en iyi şekilde veliler, öğrenciler ve öğretmenler tarafından tanıtıldı.


Hürriyet İlkokulu Müdürü Nurettin AKÇA yaptığı açıklamada “Proje faaliyetleri kapsamında okulumuza düzenlenen Erasmus+ öğrenci hareketliliği velilerimiz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin katılımı başarılı bir şekilde tamamlanmış ve proje kapsamında ülkemize ilk defa gelen birçok öğrenci ve öğretmen edindikleri olumlu düşünceler ile mutlu bir şekilde ülkelerine geri dönmüşlerdir. Evlerinde yabancı öğrencileri misafir eden velilerimiz ülkemizin gönül elçiliğini üstlenmiş ve bizi en iyi şekilde gelen öğrencilere tanıtmıştır. Bölgemizin doğal güzellikleri yanı sıra Türk misafirperverliğini tam anlamıyla velilerimiz ve öğrencilerimizin desteğiyle yaşayan öğrenciler Türkiye ve Türk kültürü hakkında bilgi edinerek ülkelerine dönüş yapmışlardır. Yabancı Dil becerilerine büyük katkı sağlayan proje ziyareti kapsamında okulumuz öğrencileri gelen yabancı öğrenciler ile iletişime geçerek dili yaşayarak kullanma imkânı bulmuşlardır. Erasmus+ Yes proje kapsamında okulumuza gelen öğrencileri evlerinde kendi çocukları gibi ağırlayan değerli velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.