Vatandaşlardan Türk Hava Kurumu’na destek istedi

0
406
Vatandaşlardan Türk Hava Kurumu’na destek istedi

Vatandaşlardan Türk Hava Kurumu’na destek istedi

Türk Hava Kurumu Köyceğiz Şube Başkanı Meral Gümüş, vatandaşlardan kuruma destek olmalarını istedi.
Köyceğiz Türk Hava Kurumu Şube Başkanı Meral Gümüş, Türk Hava Kurumu’nun, kurulduğu günden bu yana eğitimden sağlığa kadar birçok sosyal projeye imza attığını söyledi. Kurum adına toplanan Fitre, Zekat ve Bağışlarla yapılan hizmetleri anlattı.
Vatandaşlardan yapılan fitre, zekat ve bağışlarla daha da güçlendiklerini ifade eden Gümüş, ‘’Türk Hava Kurumu olarak yapılan fitre, zekat ve bağışlar ile yüreklerimizi yakan orman yangınlarını söndürmek için yeni aldığımız yangın söndürme helikopterleri ve uçakları ile Avrupa ve Asya’nın en güçlü yangın söndürme uçak filosuna sahip olduklarını ve havadan zirai ilaçlama yaptıklarını dile getirdi.
Türkiye’nin ilk Havacılık ve Uzay Üniversitesi’nin THK Üniversitesi olduğuna işaret eden Gümüş, “Her geçen gün büyüyen, bugün 3 bin 600 öğrenci ile ülkemizin ilk Havacılık ve Uzay Üniversitesi olan THK Üniversitesinde geleceğimizin uçak mühendisleri, pilotları, uzay adamlarına büyük oranda burslu olarak eğitim veriyoruz ve Türk Hava Yollarına pilot yetiştiriyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Paraşütçülerine eğitim veriyoruz. Harp okulu öğrencilerine Planör uçuşu eğitimi veriyoruz ve binlerce gencimize ücretsiz havacılık kurslar düzenliyoruz. Yeni aldığımız son model eğitim uçaklarımızla pilotaj eğitimleri veriyoruz. Eskişehir-İnönü, Antalya-Karain ve Erzincan Eğitim tesislerimizde her yıl 300 bin gencimize yemek ve konaklama dahil ücretsiz havacılık eğitim kursları veriyoruz. Hava Ambulans Uçak ve Helikopterlerimiz ile yaralı ve organ nakil taşımacılığı yapıyoruz, Defter, kalem, boyama kitabı ve boya kalemleri İlköğretim öğrencilerine kırtasiye yardımı yapıyoruz. Şehit ve Gazi çocuklarına tam burslu eğitim veriyoruz” dedi.
-Türk havacılığının gelişimi için yardımlarınızı bekliyoruz
Benim de katkım olsun demek isteyenlere çağrıda bulunan Gümüş, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da havacılığımızın gelişmesine katkıda bulunmak isteyen, tüm bu faaliyetlerde benim de katkım bulunsun diyen herkesin fitre, zekât ve bağış yardımlarını bekliyoruz. Fitrelerini kurumumuza vermek isteyen vatandaşlarımız, fitre zarflarımızı muhtarlarımızdan, genç kanatlar topluluğu üyelerimizden veya bizzat şubelerimize gelerek temin edebilir ya da Ziraat Bankası Köyceğiz Şubesi: 2008-5217 no.lu hesaba “Fitre” açıklamasıyla birlikte yatırabileceklerdir” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.