Vali Şahin veda ziyaretlerinde

0
374
Vali Şahin veda ziyaretlerinde

Vali Şahin veda ziyaretlerinde

Son Valiler Kararnamesiyle merkez valiliğine atanan Fatih Şahin, Ortaca’da vatandaşlara veda etti. 

Şahin, Ortaca Belediyesine ait Kültürk Park çay bahçesinde yaptığı toplantıda, “Muğlalıları bir dost olarak görüyorum diyerek Muğla’da 3 yıl görev yaptım ve Muğla’da güzel günler geçirdim” dedi. 

Muğla’yı Türkiye’nin en güzel illerinden biri olarak nitelendiren Şahin, “Görevde bulunduğum sürede her şeyin en iyisini yapmak için gayret gösterdik. Muğla doğasıyla, tarihiyle, turizmiyle Türkiye’nin en güzel ilerinden biri. Görev sürem boyunca bana ve Muğla Valiliği’ne desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum Makamlar gelip geçicidir ama dostluk bakidir, ben sizleri birer dost kabul ediyorum, bundan sonraki dönemlerde de görüşmeyi arzu ederim” diye konuştu. 

Vali Şahin “Üç yıl boyunca hedefler koyduk çalışmalar başlattık ama bazılarına ulaşamadık. Bunlardan bir tanesi Sarıgerme’nin futbol sahalarına kavuşmasıydı, geldiğim ilk günden beri uğraştım ama noktayı koyamadık, önemli bir proje idi. Bir diğeri de Dalyan’da teknelerin çevre dostu olması için çalışmalar yaptık çabalar sarf ettik, noktayı koyamadık ama ilk adımı atılmış oldu. İnanıyorum ki sizlerin çalışmasıyla, büyüklerimizin desteğiyle bu proje gerçekleşir” dedi. 

Belediye Başkanı Hasan Karaçelik “Ben yaşam tecrübemden ve Belediye Başkanlığım süresince çalıştığım bürokratlardan edindiğim izlenimler vali beyi farklı bir konuma oturtuyor. Çalıştığı bürokratı vatandaşına kulak veren, konuşurken gözüne bakan bir valiydi, yani sizleri laf olsun diye dinleyen değil, ne söylendiğini dikkate alan bir vali beydi. Bu anlamda gidişi gerçekten bizim için üzücü oldu” ifadesini kullandı. 

Ortaca kaymakamı Hüseyin Yılmaz’da konuşmasında “çalıştığımız süre içerisinde sayın valimizi örnek almışımdır. İşi yapmak kadar nasıl yapıldığı da önemli, hangi ortamlarda yapıldığı önemli. Sayın Valimizin beraber çalıştığı arkadaşlarıyla, vatandaşlarla, memurlarla ilişkilerinde nezaketi, kibarlığı elden bırakmadığını ben yekinen gören, birçok insanla paylaştığına şahit olan bir insanım. Bende kendisini örnek olarak, şiar olarak edinmeye çalışıyorum. Kendilerine göstermiş oldukları bu incelikten ve kibarlıktan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum, bundan sonraki yaşamlarında kendilerine, ailelerine başarı ve mutluluklar diliyorum “dedi. 

Veda ziyaretine Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, daire amirleri, bazı siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Ömer Kundakçı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.