Vali Çiçek’ten şehit ailelerine ziyaret

0
365
Vali Çiçek’ten şehit ailelerine ziyaret

Vali Çiçek’ten şehit ailelerine ziyaret

 

Muğla Valisi Amir Çiçek,Ortaca’da Şehit Polis Memuru Sefa Altınsoy’un ailesini ve Fethiye’de Şehit Piyade Yüzbaşı Özgür Özekin’in ailesini ziyaret etti.

 

Vali Amir Çiçek’in ziyaretlerine İl Jandarma Komutan Vekili Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Ortaca kaymakamı Fatih Ürkmezer, Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ve ilçe protokolü katıldı.

Ortaca Ahmet Ateş Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezinde (METEM) Müdür Yardımcısı olarak görev yapan şehidin babası Faruk Altınsoy tarafından karşılanan Vali Çiçek, şehidin annesi, babası ve kız kardeşleri ile görüştü. Taziyelerini ileterek acılarını paylaştı.

Şehitlerin bıraktığı emanetlere sahip çıkılacağını belirten Vali Çiçek “Bizim için şehitlik, mertebelerin en yücesidir. Şehit ve gazilerimizin bizim için, ülkemiz için yaptıkları fedakarlığın, ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye kelimeler yetmez. Bu nedenle Devletimiz şehit ailelerinin, gazi ve ailelerinin her zaman yanındadır ve onlar için yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. Şehit Ailelerimiz için ne yapsak azdır” diye konuştu.

Fethiyeli Piyade Yüzbaşı Özgür Özekin, geçen 25 Eylül’de Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen EYP saldırısında 2 silah arkadaşıyla birlikte ağır yaralanmıştı. Yüzbaşı Özekin, 29 Eylül günü tedavisinin sürdüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde; Ailesi Ortaca’da ikamet eden Şehit Polis Memuru Sefa Altınsoy da Şırnak’ın Cizre ilçesinde 25 Ağustos tarihinde, PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırı sonucu ağır yaralanmış 28 Eylül günü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şehit düşmüştü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.