VALİ ÇİÇEK, BODRUMLU VATANDAŞLARIN MİSAFİRİ OLDU

0
441
VALİ ÇİÇEK, BODRUMLU  VATANDAŞLARIN MİSAFİRİ OLDU

VALİ ÇİÇEK, BODRUMLU

VATANDAŞLARIN MİSAFİRİ OLDU

 

Muğla Valisi Amir Çiçek, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere gittiği Bodrum’da bazı vatandaşları da evlerinde ziyaret etti.

 

Vali Çiçek’e İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Vali Yardımcısı Fatih Ürkmezer, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü eşlik etti.

 

Heyet ilk olarak, Yalı Mahallesi’nde oturan 52 yaşındaki Fatma Kale ve annesi 82 yaşındaki Elif Kale’yi ziyaret ederek, anne kızla bir süre sohbet etti.

 

Vali Çiçek ve beraberindekiler daha sonra Güvercinlik Mahallesi’nde oturan 39 yaşındaki engelli vatandaş Birhan Çiçek ve onun bakımını üstlenen 33 yaşındaki ev hanımı Sebihan Çiçek’i evlerinde ziyaret etti.

 

Vali Çiçek’in ziyareti sırasında mahalle sakinleri aileyi yalnız bırakmadı. Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Çiçek ve beraberindekiler daha sonra Güvercinlik Mahallesi’nde oturan 71 yaşındaki engelli vatandaş Orhan Çankaya ve eşi Güler Çankaya’yı evlerinde ziyaret ederek ailenin durumu hakkında Bodrum Sosyal Yardımlaşma Vakfı yetkililerden bilgi aldı.

 

Ziyaretlerden sonra yaptığı açıklamada Sosyal Yardımlaşmayı Etkinleştirme Projesi kapsamında Muğla’nın 13 ilçesinde aileleri ziyaret etmeyi amaçladığını söyleyen Vali Çiçek,

Muğla genelinde sosyal kaynaşmayı sağlamayı planladıklarını sözlerine ekledi.

 

Birlik ve beraberlik düşüncesiyle hareket etmenin önemli olduğunu vurgulayan Vali Çiçek sözlerine şu şekilde devam etti:

 

“Hepimiz vatandaşların hizmetkârıyız. Vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğunu sağlamak, yüzünü güldürmek, devletin her zaman yanlarında olduğunu hissettirmek bizim görevimiz. Bütün çabamız kaynaşma ve sosyal birliktelik sağlamak. Vatandaşımız devlet nerede demesin. Vatandaş, devletin onun evinde minderinde oturduğunu, onun hal hatırını sorduğunu, onunla beraber olduğunu görsün. Irk, dil, din, ideoloji, kültür, düşünce farkları ne olursa olsun vatandaşımızı ayırt etmeden birlikteliği sağlamak bizim görevimiz.”

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.