Üyeler “telefonla”da toplanamadı

0
315
Üyeler “telefonla”da toplanamadı

Üyeler “telefonla”da toplanamadı

Ortaca Turunçgil Üreticiler Birliğinin 2012 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı 29.03.2013 tarihinde Belediye Kültür Salonunda başkan ve başkan yardımcısı dahil 11 üyenin katılımıyla gerçekleştirildi.

22.03.2013 günü yapılması gereken genel kurul toplantısı Salt çoğunluk sağlanamadığı için iptal edilmişti. 109 üyesi bulunan birliğin genel kuruluna 11 kişi uzun uğraşlar sonucu telefonla ulaşılarak katıldı.

*Üyelerden yetki istenecekti

Ortaca Turunçgil Üreticiler Birliği 12 maddeden oluşan gündem maddelerini görüşmek üzere toplandı. Birliğin gündem maddeleri arasında Faaliyet raporları, Mali Rapor, Denetim Kurulu raporu ve Tahmini bütçenin okunması ve ibrası bulunuyordu.

Ayrıca, Birliğin faaliyet alanı ürün bazında yaş ve meyve olarak değiştirilmesi, İktisadi Teşebbüsü kurulması için yetki verilmesi, GEKA ve AB yada diğer ilgili resmi ulusal ve uluslararası kurumlara hibe, veya düşük faizli, uzun vadeli proje (soğuk hava deposu, paketleme meyve suyu vb.) başvurusu için yetki verilmesi istenecekti.

*Elime ölü bir balık verdiler

Genel Kurul sonrası bir açıklama yapan Ortaca Turunçgil Üreticiler Birliği başkanı Mehmet Keza Kundakçı “Antalya’dan kalktım genel kurula geldim. Buradaki üreticiler ise gelmedi. Katılımın olmamasını bilinçli olarak görüyorum. Elime ölü bir balık verdiler yaşatmaya çalışıyorum. Önümüzdeki süreçte siyaset çalışmalarım olacak bunu herkes biliyor. Önümü kesmeye çalışıyorlar, bununla ilgili katılım az oldu diye düşünüyorum” dedi.

*Tasviyesi gündeme gelecekti

Diğer taraftan birlik başkanına bundan önceki genel kurulun yapılmadığı, bu genel kurulun da gerçekleştirilememesi durumunda birliğin tasviyesinin gündeme geleceği bildirildi. Ortaca Turunçgil Üreticiler Birliğinin olağan genel kurulu son anda gelen üyelerle gerçekleştirilebildi.

Genel kurulda bakanlık yetkilisi olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Ortaca İlçe Müdürlüğü’nden İsmail Becit ve Hulusi Kıyak görev aldı.

Ömer Kundakçı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.