Üniversitede okuyan öğrencilere anlamlı burs yardımı

0
632
Üniversitede okuyan öğrencilere anlamlı  burs yardımı

Üniversitede okuyan öğrencilere anlamlı  burs yardımı 

Ortaca Belediyesi Kent Konseyi ihtiyaç sahibi Üniversite öğrencilerine verilmek üzere burs çalışmalarını sürdürüyor.

-60 öğrenci burs alacak

2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında da bu çalışmalarına devam eden Ortaca Belediyesi Kent Konseyi, ailesi Ortaca’da ikamet eden 4 yıl ve üzeri olan çeşitli fakültelerde okuyan, ihtiyaç sahibi 60 öğrenciye burs vermek için çalışmalarını sürdürüyor. Eylül ayından bu yana yürütülen çalışmalarda 15 öğrenciye, bire bir görüşmelerle yardım severlerden burs olanağı sağlandı.

Yıldırım ailesinden anlamlı bağış

Ortaca Kent Konseyi diğer 45 öğrenci için burs çalışmalarını sürdürürken, emekli Fransızca öğretmeni Eyup Yıldırım ve kardeşlerinden Üniversite öğrencilerine çok anlamlı bir destek geldi.

Muharrem, Eyüp Bekir, Gülizar, Fahri, Ramazan Yıldırım kardeşler geçen yıl vefat eden babaları Halil Yıldırım adına yapmayı düşündükleri hayrı; Ortaca Kent Konseyi, Fethiye Çağdaş Yaşam Derneğine ve Üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere burs amaçlı bağışladılar.

-Yıldırım ailesine teşekkür ediyorum

Ortaca Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Hasan Karaçelik; “Yıldırım kardeşlere Ortaca’mızın yoksul ve başarılı öğrencilerine yapmış olduğu yardımlardan dolayı teşekkür ediyorum. Bu anlamlı davranışın başka hayırsever vatandaşlarımıza da örnek teşkil etmesini temenni eder saygılar sunarım” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.