Üniversite öğrencisi Alper yaşam mücadelesini kaybetti

0
489
Üniversite öğrencisi Alper yaşam mücadelesini kaybetti

Üniversite öğrencisi Alper yaşam mücadelesini kaybetti

 

Ortaca’da alkollü sürücünün çarparak kaçtığı kazada ağır yaralanan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksekokulu 1. Sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Alper Karadağ’ın Antalya Akdeniz Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesindeki yaşam mücadelesini kaybetti.

 

-750 imza toplandı

Karadağ’ın arkadaşları, “Alper Karadağ’ın Kanı yerde kalmasın” diyerek sosyal paylaşım sitesinden okul yolunun acilen düzeltilmesi ve kaldırım yapılması için imza kampanyası başlattılar.

Ortaca Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere yetkililere çağrıda bulunan öğrenciler. “Bu yolun uzunluğu 3 km bile değil! Yapın artık şu yolu! Azıcık vicdanınız sızlıyorsa. Bir insanın daha boşu boşuna gitmesine yürekler katlanmaz” diyerek başlattıkları imza kampanyası devam ediyor.

Change.org’dan başlatılan imza kampanyasına destek şu ana kadar yaklaşık 750 kişiye ulaştı.

-Olay-

Kaza, 12 Ekim 2015 tarihinde akşam saatlerinde Ortaca Tariş mevkisinde meydana gelmiş, Alper Karadağ’a çarptıktan sonra olay yerinden kaçan otomobilin sürücüsü 53 yaşındaki Ahmet Demir ilçe emniyet müdürlüğü ekiplerince yakalanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.