Ukraynalı elçiler hediyelerle uğurlandı

0
75
Ukraynalı elçiler hediyelerle uğurlandı

Ukraynalı elçiler hediyelerle uğurlandı

“DiscoverThe World ForChildren” projesi kapsamında Ukrayna’dan, Türkiye’ye gelen 30 kimsesiz çocuk 1 haftalık tatilin ardından Dalaman Havalimanından hediyelerle uğurlandı.
AnexTour’un sosyal sorumluluk projesi “DiscoverThe World ForChildren” kapsamında Ukrayna’da bulunan 4 farklı yetimhaneden sanat ve spor alanındaki başarıları kriter alınarak seçilen 30 kimsesiz çocuk 1 hafta boyunca Fethiye ve Dalaman’da hem tatil yaparak hem de sosyal etkinliklere katılarak bölgeyi ve Türk kültürünü tanıma fırsatı buldu.
Küçük misafirleri havalimanından Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer ve YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç uğurladı.
– Geleceğin Türkiye sevdalıları
Dalaman Havalimanını işleten firma olarak aynı zamanda Ukrayna fahri konsolosu olduklarını hatırlatan YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç; “AnexTour sosyal sorumluluk projesi kapsamında 30 Ukrayna’lı kimsesiz çocuğu Türkiye’ye getirerek ağırladı. Ukrayna fahri konsolosu olmak bize ayrı bir sorumluluk yüklüyor. Çocuklara ülkenin, Dalaman’ın güzelliklerini tanıtmış oldular. Bizde havalimanı olarak kendilerini destekledik.” diye konuştu.
Organizasyonu Ukrayna’da daha da yaygınlaştırmayı istediklerini ifade eden Güvenç, “çocuklarımızı hediyelerini vererek uğurladık. AnexTour’a bu projesinden dolayı teşekkür ediyorum. Diğer ülkelerde de bu tür organizasyonlar yapmak arzusundayız. Bu çocuklar bizimde çocuklarımız. Dünya kardeşliğine, Dünya çocuklarının dayanışmasına katkıda bulunmaktan mutlu olduk. Bu çocuklar aynı zamanda geleceğin Türkiye gönüllüleri, Türkiye sevdalıları, gönüllü tanıtım elçilerimiz olacaklar.” dedi.
– Ukrayna’dan gelen yolcu sayısında yüzde yüz artış
Ukrayna’da büyük bir potansiyel olduğunun altını çizen Genel Müdür Güvenç, şunları kaydetti; “AnexTour operatörü Ukrayna’da bu sene ciddi atak yaptı. Ukrayna’dan bu sezon gelen yolcu sayısı şuanda 65 bini geçti. Sezon bitimi bu sayı büyük bir ihtimal ile 68 bin civarı olur. Bu bir önceki yıla göre yüzde yüzden fazla bir artış demek. 29 binden 68 bine çıkmış, Şuan 3 şehirden tur geliyor, diğer şehirlere de girmek lazım. Bu sayı artarak devam edecektir inşallah, Havalimanı olarak tur operatörlerimizin faaliyetlerini destekliyoruz. Ukrayna’nın diğer şehirlerinden uçak konulduğu takdirde, Turizm Bakanlığı’nın da katkılarıyla maddi, manevi yanlarındayız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.